دوره هاي آموزش سئو
دوره هاي آموزش سئو

بهترين شركت طراحي سايت

طراحي سايت چيست ؟ اين روزها استفاده از اينترنت و دنياي مجازي به قدري طراحي سايت زيادتر از گذشته شده است كه بسياري از كاربران ديگر نمي توانند بدون آن به زندگي شان ادامه بدهند.

طراحي سايت افرادي كه صاحب كسب و كاري هستند يا فروشگاهي دارند يا اينكه خدمتي را به مردم ارائه ميدهند براي اينكه از جامعه مجازي بهره برداري كاملي را داشته باشند اقدام به استفاده از وب سايت مي كنند.

حالا بايد بدانيم كه تعريفي دقيق از وب سايت چيست تا بتوانيم هدفمان را از طراحي سايت مشخص نماييم. وب سايت مكاني مي باشد كه چندين صفحه را در خود جاي داده است كه هدف خاصي را دنبال مي كنند و اطلاعاتي را به مخاطبان ارائه مي دهند.

طراحي وب سايت چيست ؟
طراحي وب سايت را مي توان پروسه ي طراحي سايت برنامه ي ريزي دانست كه براي ايجاد يك سايت در دنياي مجازي اينترنت به صورت كلي و جزيئي انجام مي گيرد. اين برنامه ريزي مي تواند بر روي قسمت هاي مختلفي مثل تصويرها، فايل هاي صوتي و.. كه برنامه نويسي شده اند صورت بگيرد و در نهايت آن ها را به صفحه ي تبديل مي كند كه در مرورگر قابل مشاهده باشد و بر روي آن صفحه فرمت بندي ويژه ي در طراحي سايت قرار ميگيرد.


زبان هاي برنامه نويسي مختلفي وجود داشته است كه از آن ها استفاده مي كنند تا در اكثر مرورگرها اين صفحه ها قابل مشاهده باشند مثلا برخي از طراحان وب سايت از زبان طراحي سايت برنامه نويسي html يا css استفاده مي نمايند. البته زبان هاي ديگري نيز وجود داشته است كه در طراحي وب سايت از آنها ميتوان استفاده نمود:

java
پي اچ پي
پرل
اي اس پي دات نت
و…
جالب است بدانيد كه html5 امروزه قدرت زيادي را به اين زبان برنامه نويسي ارائه كرده است طراحي سايت و همچنين css3 نيز در حال افزايش قدرت بوده به نوعي كه ميتواند بدون استفاده از نرم افزارهاي گرافيكي به طراحي وب سايت بپردازد.

اصول طراحي وب سايت

فرآيند طراحي وب سايت
طراحي وب سايت نيز مانند پروسه هاي ديگر نياز به طي كردن مراحلي داشته است كه هر كدام از اين مراحل بايد به درستي انجام گردند تا بتوان نتيجه ي كه در نهايت مشاهده مي شود مورد طراحي سايت رضايت مشتري باشد.

به ترتيب 1)مفهوم سازي 2)طرح ريزي 3) تحقيق پيش از ايجاد وب سايت 4)انجام تحقيقات كلي 5)تبليغات از جمله روالي هستند كه بايد براي طراحي وب سايت آن ها را دنبال كرد.

در وب سايت مديريت فايل هاي چند رسانه ي وجود داشته است و همچنين مديريت مطالب و محتواي درون وب سايت و فايل هاي صوتي طراحي سايت و تصويري كه در آن هستند را ميتوان يك يا چندين طراح با وظيفه ي معين مديريت كرد.بروز رساني كردن مطالب درون سايت از مواردي مهمي است كه نبايد از آن غافل شد. بيشتر سايت ها افرادي را استخدام مي كنند تا بتواند روزانه مطالب جديدي را ايجاد كرده و درون سايت قرار بدهند.

يك وب سايت در اصل نشان دهنده ي يك خدمت يا فروشگاهي است كه در ميزان فروش و سودرساني به صاحبان آن نقش مهمي داشته است. بسياري از مركز خريدهاي انلاين اين روزها ايجاد شده اند طراحي سايت كه تنها سوددهي آن ها از طريق فروش آنلاين مي باشد.

مراحل طراحي وب سايت
مراحل طراحي سايت : يك وب سايت حرفه اي داراي ويژگي هاي مشخصي مي باشد و طراح اختصاصي داشته و بر مبناي اصول سئو طراحي شده است. اين وب سايت مي تواند در همه ي مرورگرها بدون اينكه خطاي داشته باشد به صورت كامل نمايش داده شود و صفحات آن با سرعت و سريع بارگذاري مي شوند.

گرافيك جذابتر و منحصر به فرد از ديگر ويژگي هاي يك وب سايت حرفه اي مي باشد كه علاوه بر آن از رابط كاربري مناسب و امنيت بالايي نيز برخوردار است. محتوا يكي مهم ترين بخش هاي طراحي سايت مي باشد كه در هر وب سايت بايد مورد توجه خاصي قرار بگيرد. وقتي كه صحبت از وب سايت حرفه اي مي شود يعني محتوايات به صورت كاملا جديد و مناسب با آن هستند كه مشتريان را ترغيب به خواندن همه ي متون مي نمايد.

وب سايت حرفه اي از زبان هاي مختلفي پشتيباني كرده و با گوشي هاي موبايل و انواع تبلت ها نيز سازگاري طراحي سايت داشته است چرا كه امروزه بسياري از كاربران ترجيح ميدهد زمان هاي را كه در مترو يا اتوبوس هستند يا به سيستم كامپيوتر دسترسي ندارند از گوشيهاي هوشمند خود براي خريد و بازديد از وب سايت استفاده كنند.

در چنين وب سايت هاي مديريت بهتري را مشاهده مي كنيد كه شامل مواردي چون مديريت اعضا، فرمها، اسكريپت ها و… مي باشد و از قالبهاي طراحي سايت اماده نيز راحت تر خواهد بود. وقتي شما هدفتان را تعيين كرده ايد قطعا دوست داريد يك وب سايت حرفه اي با شرايط كاملي داشته باشيد.

مراحل طراحي وب سايت چيست ؟

مراحل انجام طراحي وب سايت حرفه اي
براي اينكه شما بتوانيد به اهدافتان برسيد نياز است كه يك وب سايت حرفه اي طراحي سايت در اختيار داشته باشيد. به صورت كلي مي توان گفت مراحل ايجاد و طراحي وب سايت شامل موارد زير مي باشد:

تعيين هدف: شما در نخستين گام بايد براي خودتان مشخص كنيد كه از ايجاد وب سايت حرفه اي چه هدفي را داشته باشيد. اين امكان وجود دارد بخواهيد تنها محصولاتتان را به ديگران معرفي كنيد طراحي سايت و يا بخواهيد علاوه بر معرفي محصولات به فروش آنلاين آن ها نيز بپردازيد.

طراحي سايت هر كدام از اين موارد ميتواند براي طراحي استراتژي خاص خود را داشته باشد. اين مرحله توسط شما انجام مي شود ولي پس از آن ديگر شركت يا طراح بايد هر مرحله را انجام بدهد.
تعيين نيازهاي كار و هدف ها
ايجاد يك طرح رابط كاربري گرافيكي
تاييده طرح و برطرف كردن عيب ها و ايرادهاي مرتبط با آن
شروع به كار طراحي سايت حرفه اي(اين مورد حداقل براي انجام نياز به سه ماه زمان خواهد داشت).
ارائه نمونه اوليه و ابتدايي از كار و دريافت تاييديه از آن
ادامه روند فعاليت و تكامل وب سايت به همراه برنامه نويسي هاي آن
انجام سئو و اقدامات مرتبط با آن
انجام تبليغاتي اينترنتي
آيا فقط داشتن يك وب سايت كافي است؟
اينكه شما بگوييد تنها يك وب سايت داشته باشم و هميشه به سود مي رسم غلط است. طراحي سايت يك سايت حرفه ي و خوب از ابزارهاي مي باشد كه ميتواند به بهترين شيوه محتويات شما را به نمايش بگذارد و مخاطب علاوه بر اينكه جذب وب سايت شما شود بلكه بايد به محتويات مد نظر خودش نيز به ساده ترين شكل دسترسي داشته باشد.

يك سايت مدرن و حرفه اي براي لود سرعت مناسبي دارد و مخاطب را خسته نمي كند و بازخورد مناسبي در مقياسهاي متفاوتي از خودش نشان طراحي سايت خواهد داد مثلا اگر مشتري به واسطه گوشي در حال نگاه كردن سايت شماست، يك سايت متناسب با بهترين چيدمان متناسب گوشي براي مخاطب نشان داده شود.

طراحي سايت اينتن
بسياري از شركت ها، وب سايت هاي را كه طراحي مي كنند و تحويل مشتري مي دهند در گوگل نتيجه ي مناسبي را دارند و همين موضوع افزايش ترافيك ورودي سايت را در بر خواهد داشت. طراحي سايت اين موضوع را همگي به خوبي مي دانيم كه وب سايتي كه بازديد نداشته باشد قطعا ارزشي نيز نخواهد داشت پس رتبه سايت بسيار مهم است.

شركت هاي طراحي وب سايت

شركت هاي طراحي وب سايت
هميشه در نظر داشته باشيد اگر حتي بهترين سايت دنيا با تمامي امكانات را در اختيار داشته باشيد نميتوانيد به تنهايي به آنچه كه مي خواهيد برسيد طراحي سايت بلكه شما بايد محتويات حرفه اي و مناسبي را نيز براي وب سايت خودتان اماده كنيد تا مخاطبان را جذب كنيد. شركت هاي معتبري وجود داشته است كه پس از طراحي وب سايت به شما كمك مي كنند تا وب سايت خودتان را بروز كنيد و اطلاعات را به شيوه ي صحيحي در آن قرار بدهيد.

يك وب سايت حرفه اي مثل يك موجوده زنده بوده كه با تغيير زمان دچار تحولات و تغييراتي مي باشد و اين درست نيست كه پس از طراحي سايت ديگر آن را به حال خود رها كنيم. شركتي براي ايجاد يك وب سايت حرفه اي برايتان مناسب است كه بتواند در همه ي مسير مشتريان خود را به خوبي راهنمايي كند و در كنار مشتري تا رسيدن به طراحي سايت نتيجه ي نهايي باشد.

شركت هاي طراحي وب سايت كه معتبر باشند و به رضايت مشتريان فكر كنند معمولا پس از اينكه طراحي وب سايت را انجام دادند به جز مسائل مرتبط با آن طراحي سايت در خصوص ديجيتال ماركتينگ نيز در كنار مشتريان خود هستند.

اگر در در خصوص طراحي وب سايت يا مسائل مرتبط با آن اطلاعات كافي نداشته ايد حتما از كارشناسان شركت هاي معتبر مشورت هاي لازم را دريافت كنيد و مطمئن باشيد اگر به شيوه ي صحيحي يك وب سايت را براي خود طراحي سايت ايجاد كنيد و محصولات و خدمات تان را معرفي كنيد ميتوانيد در مدت زمان كمي بر تعداد مشتريان خود اضافه كنيد و به هدف خود يعني سود برسيد.

بهترين زبان برنامه نويسي براي طراحي سايت چيست؟
طراحي وب سايت در يك نگاه
در پايان مي توان در خصوص يك وب سايت اين گونه گفت كه صفحه ي اصلي يا HOME است كه بخش ها و صفحه هاي ديگري را نيز مي تواند شامل طراحي سايت شود كه در زمان طراحي وب سايت هر كدام از آن ها براي اهداف خاصي ايجاد شده اند. اما اصلي ترين قسمت يك سايت همان صفحه اصلي يا صفحه ي HOME است كه در مورد اهداف اصلي وب سايت و همه ي بروز رساني هاي كه در وب سايت صورت مي گيرد براي كاربران ارائه مي گردد.

همه ي صفحه هاي كه در وب سايت وجود دارند در صفحه ي اصلي آن شناخته و معرفي مي گردند به اين شكل كه لينكي از آنها به صفحه ي اصلي داده شده و كاربر مي تواند براي طراحي سايت مراجعه به آنها بر روي لينك كليك كند و بخش هاي مورد علاقه ش را مشاهده نمايد.

ميتوان در يك جمله گفت كه صفحه خانه مادر تمامي صفحات مي باشد. ساده ترين چيزي كه مي توان به وضوح در وب سايت مشاهده كرد اين است كه هر كسي در هر جاي دنيا مي تواند به اطلاعات درون وب سايت دسترسي داشته باشد و طراحي سايت بدون محدوديت جغرافيايي مي باشد.

طراحي وب سايت

مزيت هاي داشتن وب سايت
داشتن وب سايت قطعا مزيت هاي زيادي را براي دارندگان به همراه دارد. به اين مثال ساده توجه كنيد: فرض كنيد شما طراحي سايت يك فروشگاه لباس در يك منطقه ي تقريبا كم جمعيت داشته ايد.آيا در اين صورت ميتوانيد سود بيش تري داشته باشيد يا اينكه يك فروشگاه لباس با دسترسي در كل كشور در اختيارتان قرار داشته باشد.

داشتن يك وب سايت مثل يك كاتالوگ مي ماند كه مشتري به راحتي و بدون محدوديت زماني مي تواند به مطالعه و بررسي محصولات بپردازد بدون اينكه طراحي سايت نگراني در خصوص رفت و آمد ترافيك و… داشته باشد.

يكي ديگر از مزيت هاي كه نبايد در داشتن وب سايت از آن غافل شويم، تعامل بيش تر با مشتري است. وقتي شما يك وب سايت را طراحي و اماده مي كنيد قطعا قسمت هاي براي بيان نظرات و ديدگاه هاي مشتريان قرار ميدهيد كه آن ها مي توانند هر گونه نظر ،پيشنهاد يا انتقادي را در خصوص محصول و طراحي سايت خدمات شما دارند به اطلاع شما برسانند. اينگونه مشتري مي داند كه شما براي آن ها ارزش قائل هستيد و برايتان مهم است كه رضايت آن ها را كسب نماييد.

البته علاوه بر اينكه شما از طريق وب سايت خودتان مي توانيد به فروش محصولات تان بپردازيد بلكه قادريد براي ديگر مالكان كسب و كار طراحي سايت نيز در وب سايت خود تبليغ هاي را انجام بدهيد و در قبال اين تبليغات هزينه ي دريافت نماييد. اين روش كسب در آمد در بسياري از وب سايت هاي پربازديد ديده مي شود.

در هر صورت به شما توصيه مي كنيم اگر داراي يك كسب و كار هستيد يا مغازه و فروشگاهي داشته ايد و طراحي سايت ميخواهيد به كسب و كارتان رونق بدهيد يك وب سايت براي خود در نظر بگيريد.

طراحي سايت حرفه اي : امروزه امار استفاده از اينترنت در ايران در حال افزايش است و روزانه افرادي زيادي هستند كه براي انجام امور خود به اينترنت مراجعه مي كنند. ديگر مثل زمان هاي گذشته نيست كه بخواهيم براي پرداخت قبوض ساعتي را در صف بگذرانيم يا اينكه براي خريد شارژ به فروشگاهي برويم بلكه با چند كليك ساده طراحي سايت در منزل يا محل كار بسياري از اين كارها را ميتوان به سهولت انجام داد.

طراحي سايت حرفه اي و استفاده از آن
اينترنت را مي توان يك بستر عالي دانست براي اينكه ما به برقراري ارتباط در آن مشغول باشيم و همچنين به وسيله ي آن خدمات مان را معرفي كنيم و آن ها را ارائه بدهيم. طراحي سايت براي هر واحدي اين نياز احساس مي شود كه يك وب سايت حرفه اي را براي خود در اختيار بگيريد چون ظاهرا داشتن وب سايت به عنوان يكي از ساده ترين و سريع ترين راه ها براي معرفي شركت ها و اداره ها و خدماتشان مي باشد و همچنين ميتوانند شرحي از فعاليت هايشان را در آن به نمايش بگذارند.

شما بايد با توجه به هدفي كه داشته ايد و قصد گسترش آن را طراحي سايت داريد يك وب سايت براي خود طراحي كنيد و سپس براي تحقق اهدافتان يك گام متفاوت برداريد. البته چگونگي طراحي وب سايت و شركت يا طراح بسيار مهم است و مقوله ي ديگر است كه بايد جداگانه مورد بررسي و ارزيابي قرار بگيرد.

داشتن يك وب سايت حرفه اي براي يك شركت مي توانند سبب رونق آن شركت شود و طراحي سايت حتي اين روزها بسياري از وب سايت هاي ديده مي شوند كه تنها فروش محصولاتشان به صورت آنلاين است و به سود خوبي نيز رسيده اند. وب سايت ها در جذب مشتريان نقش مهمي دارند و ميتواند بر تعداد مشتريان بيافزايند.

طراحي سايت زماني كه مشتري به وب سايت مراجعه مي كند ديگر با فروشنده ي كه شايد با بي حوصلگي پاسخ سوال هايش را بدهد در ارتباط نيست بلكه در محيطي قرار دارد كه همه چيز در مورد طراحي سايت فروشگاه و محصولاتش در اختيارش بوده و مي تواند به مطالعه و مشاهده همه ي محصولات بپردازد و با مقايسه كردن آن ها، انتخاب هايش را انجام بدهد.

 

https://www.janblaghy.top/web-design/

 

http://sajadrazavi.asrblog.ir/post/19

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۰۷:۰۵:۰۳ توسط:پرنده بهار موضوع: نظرات (0)

سئو سايت چيست و بهترين كارشناس خدمات سئو

سئو سايت يا بهينه سازي وب ( SEO ) سئو سايت از عبارت انگليسي Search Engine Optimization برگرفته شده است كه به طور كلي به معناي بهينه سازي سايت براي موتور هاي جستجوست.

اگرچه هرشخصي اين موضوع را با كلمات متعددي مانند بهينه سازي وب ، سئو سايت ، SEO يا … به كار ميبرد ولي محتوا و موضوع اصلي به اصل كلمه برميگردد كه همان هماهنگ سازي و بهينه سازي سايت سئو سايت براي موتور هاي جستجوست.

سئو ( بهينه سازي وب براي موتور هاي جستجو ) سئو سايت روشي براي فريب دادن گوگل نيست بلكه روشي براي همياري و همكاري با گوگل براي نمايش بهتر نتايج به كاربران است.

سئو در روندي به گوگل ميفهماند كه وب سايت ما يا مقاله ي ما محتواي برتري سئو سايت نسبت به سايت هاي ديگر دارد و ميتواند تعامل بهتري بين كاربران شما و ما ايجاد كند كه گوگل نيز از اين موضوع مشتاقانه حمايت ميكند و سايت شمارا بالاتر نشان ميدهد.

پس اولين نكته سئو سايت مهم سئو رو همين الان براتون ذكر كرديم !

پادشاه سئو ، محتواي ايجاد شده در مطالب يا محصولات وب سايت شماست.

What is seo | سئو چيست
سئو را مي‌توان مجموعه‌اي از روش‌ها براي تغيير استراتژيك وب سايت‌ها دانست. سئو سايت اين فرآيند به بيان مهمترين عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، مي‌پردازد.

سئو فرآيند ساده‌اي نيست كه سئو سايت به راحتي پياده‌سازي شود زيرا نيازمند دانش زياد، علم پيش زمينه‌اي و صبر است.

موتور‌هاي جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خود غير قابل پيش‌بيني هستند؛ سئو سايت بنابراين وظيفه مهندسين سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است.

الگوريتم رتبه‌بندي گوگل سئو سايت داراي بيش از ۲۰۰ معيار جهت رتبه‌بندي يك سايت است. از اين رو مهندسين سئو مي‌بايست مهم‌ترين اين معيار‌ها را جهت پياده‌سازي موفق سئو بدانند.

خب دوستان تا اينجاي كار كمي با سئو و بهينه سازي وب آشنا شديم ، سئو سايت حالا بريم ببينيم اصلا سئو از كي شروع شده و اهداف اوليه اين موضوع چه بوده …

تاريخچه سئو و بهينه سازي وب
در اين قسمت ميخواهيم يك نگاهي به تاريخچه سئو بندازيم و بيشتر آشنا شويم

اوايل شروع سئو در سايت ها
اولين موتور هاي جستجو در سال 1990 راه اندازي شده سئو سايت بود كه معروف ترين آنها Alta Vista ، Infoseek و Yahoo بودند.

مردم آن زمان موتورهاي جستجو رو به صورت يك دايركتوري يا ليست فهرست مي ديدند ، به صورت صفحه زرد ، سئو سايت بر اساس حروف الفبا ديده ميشد.

با رشد سئو سايت مداوم اينترنت موتورهاي جستجوي جديد‌تري ظاهر مي‌شدند كه از الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي پيچيده‌تري استفاده مي‌كردند.

اين الگوريتم‌ها با معيار تراكم كلمه كليدي ( تعداد دفعاتي كه يك كلمه كليدي يا يك عبارت در يك صفحه استفاده شده تقسيم بر تعداد كل كلمات صفحه) و برچسب‌هاي شبيه key-words براي فهم محتويات وب سايت‌ها استفاده مي‌كردند.

به دنبال اين رشد سئو براي بيشتر ديده شدن سايت‌ها فعاليت خود را شروع كرد.

با توسعه رتبه‌بندي صفحات توسط موتور‌هاي جستجو، مهندسين سئو به دنبال پيدا كردن راه‌هايي سئو سايت جهت تاثيرپذيري در رتبه بندي اين موتورها چه با استفاده از روش‌هاي اخلاقي و چه غير اخلاقي روي آوردند.

مقاله نيويورك تايم درباره سئو و بهينه سازي وب سايت ها
يك مقاله كه توسط سئو سايت نيويورك تايمز در نوامبر سال ۱۹۹۶ چاپ شد راجع به توسعه‌دهندگان وب صحبت كرد كه براي قرار گرفتن در بالاي صفحه نتايج جستجو از روش‌هاي غير اخلاقي سئو استفاده مي‌كردند.

اين مقاله توضيح مي‌دهد كه چگونه توسعه‌دهندگان وب به راحتي يك سايت را به همراه كلمات كليدي ويژه كه معمولا در پشت گرافيك سايت پنهان شده است، بارگذاري مي‌كنند كه در نتيجه موتورهاي جستجو سئو سايت اين كلمات كليدي را شمارش كرده و رتبه بندي سايت را افزايش مي‌دهند.

بدست آوردن رتبه بندي بالا در كلمات كليدي سئو
به دست آوردن رتبه بندي بالا در كلمات كليدي خاص و خوب ، سئو سايت به كمي زمان و صبر نياز دارد تا به مرور زمان و اثبات خودتون در گوگل رتبه بگيريد.

اما امروزه خيلي از سئو سايت كاران كلاه سياه از روش هاي غير اخلاقي استفاده ميكنند تا در سريعترين زمان ممكن در رتبه بالايي قرار بگيرند.

حال اين موضوع كلاه سياه را در ادامه كامل توضيح خواهيم داد.

البته امروزه به دليل سئو سايت پيچيده تر شدن الگوريتم هاي گوگل ، مهندسين سئو نميتوانند در روند كار اختلال ايجاد كنند.

What is seo | سئو چيست
اهداف بهينه سازي و سئو سايت
يكي از مهمترين اهداف سئو رساندن سايت به رتبه بندي هاي بالاي گوگل است تا فروش / سئو سايت بازديد وب سايت شما بالا برود.

البته لازم به ذكر هستش كه موضوع ذكر شده و رسيدن به اهداف بايد به صورت طبيعي باشد.

طبيعي به آن معناست كه سئو به روش كلاه سفيد و بازديد به صورت ارگانيك باشد.

توجه : حال در ادامه در مورد سئو كاران كلاه سفيد نيز توضيحاتي را خواهيم داد.

يكي ديگر از اهداف سئو ، نمايش دادن بيشترين صفحات مرتبط با پرس‌و‌جوي جستجو شده كاربران است كه داراي سئو سايت مزاياي زيادي هم براي كاربر و هم براي موتور جستجو است.

چرا براي موتور سئو سايت جستجو خوب است ؟ چون در آن جستجو كاربر بيشترين نتايج مرتبط جستجو شده را پيدا مي‌كند و موتور جستجو قابل اعتماد مي‌شود.

بعد از اينكه سئو براي بهبود رتبه‌بندي سايت‌ها در نتايج جستجوي سئو سايت طبيعي كار خود را شروع كرد، اين فرآيند نيازمند دانش و زمان براي پياده‌سازي روش‌هاي خود شد.

زمان، بزرگ‌ترين سرمايه‌گذاري اوليه براي بهينه شدن سايت و يا يك صفحه است.

بسته به اينكه چگونه سئو سايت كلمات كليدي رقابتي در بهينه سازي مورد استفاده قرار مي‌گيرند، سئو هفته‌ها يا ماه‌ها طول مي‌كشد تا به نتيجه برسد.

اگرچه ممكن هستش كه در كوتاه مدت نتيجه نبينيد  سئو سايت ولي در دراز مدت بهترين نتيجه هارا خواهيد ديد.

يكي از بزرگترين اهداف سئو جذب كاربران جديد و افزايش بازديدكنندگان است.

بالا رفتن بازديدكنندگان رابطه كاملا مستقيمي با فروش يا معامله شما دارد.

البته لازم به ذكر هستش كه هرچقدر بازديد كنندگان شما بالاتر برود رتبه سايت شما نيز بالاتر ميرود

و همين امر باعث ميشود تا در گوگل نيز از رنك ( Rank ) بهتري برخوردار بشيد.

براي وب سايت‌ها خيلي مهم است كه در صفحه اول نتايج جستجو گوگل به خصوص جزو سه تا نتيجه طبيعي سئو سايت اول كه ۵۸.۴ درصد كليك‌ها را شامل مي‌شود، قرار گيرند.

اهداف سئو به طور كلي به صورت زير است :
در بازديد وب سايت تاثير بسزايي دارد.
باعث ايجاد برند مي شود.
باعث افزايش ترافيك سايت خواهد شد.
باعث شده وب سايت در صفحه نتايج موتور جستجو از رتبه بهتري برخوردار شد.
باعث افزايش سئو سايت فروش محصولات خواهد شد.
بهترين ابزار براي تبليغات است.
سئو چگونه عمل ميكند؟
پيش از به كارگيري Seo در كسب و كار خود بايد بدانيد كه عملكرد سئو چگونه ميباشد تا بتوانيد بهترين تكنيك ها را به كار گيريد.
در واقع موتورهاي جستجو مانند گوگل و بينگ از ربات هايي خاص سئو سايت براي خزيدن صفحات در وب،جمع آوري اطالعات مربوط به آن صفحات و قرار دادن آنها در فهرست استفاده ميكنند.
به طور مثال اين فهرست را مانند يك كتابخانه غول پيكر در نظر بگيريد كه در آن كتابدار سئو سايت با شناختي كلي از تمامي كتاب ها، كمك ميكند تا آنچه را كه به دنبال آن هستيد پيدا كنيد.
پس از دريافت اين اطالعات و بررسي سايت شما در مرحله بعد، الگوريتم هايي از پيش تعيين شده،صفحات خزش شده را بررسي ميكنند.
سپس با توجه سئو سايت به قوانين طراحي شده براي اين الگوريتم ها،صفحات را بر اساس صدها فاكتور يا سيگنال رتبه بندي، تجزيه و تحليل خواهند كرد.
در نهايت نيز كالن داده مربوط به اطالعات تمامي صفحات مشابه تعيين ميكند تا به چه ترتيبي در نتايج جستجوي يك كاربر ديده شوند.
اگر اين روند را همان كتابخانه و كتابدار فرض كنيد ،مانند اين است كه آن سئو سايت كتابدار ،كتاب مورد نظر شما را كامل خوانده و ميتواند بگويد كه آيا پاسخ شما در آن هست يا خير!
علت موفقيت سئو در موتورهاي جستجويي چون google را ميتوان ناشي از عملكرد آن مبني بر رضايت كاربران دانست.
در واقع ربات ها و الگوريتم ها تمام تالش خود را ميكنند تا بهترين نتيجه مورد نظر يك كاربر را در اختيارش قرار دهند.
در نتيجه نسبت به سئو سايت بسياري از روش هاي سنتي تجارت، سئو روندي عادالنه تر داشته و به هركسب و كاري هرچند در سطح كوچك اجازه ديده شدن و پيشرفت ميدهد.
به اين ترتيب تنها با به كارگيري اصول و قواعد سئو و بهينه سازي صحيح ،قدرت ارتقا

ديجيتال ماركتينگ در اختيارتان قرار خواهد گرفت.

انواع سئو و بهينه سازي وب سايت
سئو ( بهينه سازي سايت ) به دو دسته سئو داخلي يا On-Page Seo و سئو سايت خارجي يا Off-Page Seo تقسيم ميشود.

What is seo | سئو چيست
سئو داخلي ( On Page Seo ) چيست ؟
اولا ، همانطور كه اول مقاله براتون توضيح داديم مهم ترين نكته در سئو ، توليد محتواي عاليست.

توليد محتوا يكي از موارد سئو داخلي وب سايت محسوب ميشود.

حال بين خيلي از سئو كاران برسر اين موضوع كه چند سئو سايت درصد سئو داخلي و چند درصد سئو خارجي مهم است درگير هستند.

البته هر سئو كار يك ترفندي دارد و نسبت به نيازش و رقباي سايت هاي مورد نظر ، درصد بندي هارا تغيير ميدهد.

ولي به طور كل سئو داخلي از درصد سئو سايت بالاتري برخوردار است حداقل از ديد ما …

سئو درون صفحه به كنترل مستقيم كدها و يا محتويات وب سايت شما اعم از متن، تصوير، پيوند و … مرتبط مي‌شود.

به طور كلي هر چيزي كه در سايت خود بارگذاري مي‌كنيد سئو سايت مربوط به SEO On Page مي‌شود.

اين روش پايه تمام تلاش‌هاي بهينه‌سازي است زيرا جايي است كه شما بيشترين كنترل را روي آن داريد.

هر گونه تغييري را كه شما در محتويات سايت خود ايجاد مي‌نماييد در نتايج جستجو تاثير گذار خواهد بود

بنابراين خيلي مهم است كه روش SEO On Page بدرستي قبل از روش SEO Off Page انجام شود.

what is seo | سئو چيست
سئو خارجي ( Off Page Seo ) چيست ؟
به گفته خيلي از اساتيد اين رشته ، سئو خارجي يا Off Page Seo شامل 70 درصد كار ميشود.

ولي از ديد ما نيز سئو خارجي تنها ۴۰ درصد كار است و اگر محتواي خوبي نباشد كاربر را جذب نميكند.

حال بگذريم و بريم سراغ سئو سايت توضيح كامل سئو خارجي يا Seo Off Page …

بر خلاف روش SEO On Page كه توسعه وب سايت با كنترل مستقيم بالايي انجام مي‌شد،

روش بهينه سازي بيرون صفحه شامل تمام ارتقاهايي است سئو سايت كه در خارج از وب سايت شما انجام مي‌شود.

اين شامل تمام چيزهايي است كه مي‌تواند در بدست آوردن رتبه‌بندي بالاي سايت شما كمك كند.

SEO Off Page در درجه اول در بدست آوردن پيوند دهندگان متمركز مي‌شود.

نكته : پيوند دهندگان پيوندهايي هستند كه سئو سايت از سايت‌هاي ديگر به سايت شما اشاره مي‌كنند.

سپس با استفاده از روش‌هايي كه در خارج از وب سايت انجام مي‌شود به بهينه‌ سازي موتور جستجو مي‌پردازد.

SEO Off Page يك فرآيند سئو سايت نامحدود است كه توسط مهندسين سئو در جهت بدست آوردن پيوند دهندگان، اداره مي‌شود.

چند نوع سئو ( بهينه سازي ) داريم ؟
به طور كلي سه نوع سئو با دسته بندي كلاه سفيد ، كلاه خاكستري و كلاه سياه داريم …

سئو كلاه سفيد يا White Hat
در اصطلاحات فني اين حوزه، سئو كلاه سفيد به مجموعه تكنيك‌ها، روش‌ها و استراتژي‌هاي كه از قوانين و راهنمايي‌هاي موتورهاي جستجو تبعيت مي‌كنند، اشاره دارد.

كه اين به معني فريب يا دستكاري موتور‌هاي جستجو و يا كاربران به هيچ وجه نيست.

اين همچنين به سئو اخلاقي نيز ياد مي‌شود زيرا دليل آن اين است كه يا اجراي بلند سئو سايت مدت داشته و يا از دستورالعمل‌ها و سياست‌هاي صحيح جهت بدست آوردن رتبه‌هاي بالا در نتايج موتور‌هاي جستجو استفاده مي‌كند.

بنابراين درصد موفقيت در كلاه سفيدان ( در طول زمان ) خيلي بالاتر و مطمئن تر است.

دوستاني كه ميخواييد سئو رو ياد بگيريد توجه داشته باشيد مطمئن ترين سئو ، سئو كلا سفيد است.

بيشتر بخوانيد : تكنيك هاي سئو كلاه سفيد

سئو كلاه خاكستري يا Gray Hat
سئو كلاه خاكستري در چند سال اخير مود شده است سئو سايت و تازه بر سر زبان ها افتاده است.

سئو كاري كه به صورت كلاه خاكستري برروي بهينه سازي فعاليت ميكند يا خراب ميكند يا به بهترين نتيجه ميرسد.

كلاه خاكستري ها در كنار فعاليت هاي درست و طبيعي خودشان ، با دستكاري و فريب خواستار رتبه بهتر هستند.

ولي اين موضوع در اكثر اوقات برعكس جواب داده و سايت شخص مقابل پنالتي گوگل سئو سايت ميشود !

سئو كلاه سياه يا Black Hat
به عبارتي ديگر اصطلاح سئو كلاه سياه اشاره به مجموعه‌اي از دستورات دارد كه به منظور فريب، بازي و دستكاري الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌بندي بالا، بكار مي‌رود.

اين مهم است كه بدانيد سئو سايت اين‌ روش‌ها غير اخلاقي بوده و توسط هيچ موتور جستجويي تاييد نمي‌شود

و البته بكارگيري اين روش‌ها خطر خارج شدن از فهرست پايگاه داده را براي هميشه در بر دارد.

انجام تاكتيك‌هاي سئو كلاه – سياه ممكن است كه باعث افزايش سئو سايت رشد ناگهاني در نتايج جستجو شود

ولي مي‌تواند منجر به سئو سايت پرداخت جريمه و يا حذف كامل از فهرست پايگاه داده موتور جستجو شود.

پس به شدت مراقب كلاه برداران كلاه سياهي باشيد !

لقب هاي سئويي چيست !؟
سئو كاران از لقب هاي متفاوتي استفاده ميكنند كه دو مورد از آن ها ، Seo Specialist و Seo Expert سئو سايت را نام برد.

حال چه فرقي ميكنند ؟ پس با ما همراه باشيد.

تفاوت Seo Specialist با Seo Expert
معني هردو كلمه يكيست و معناي آن ” متخصص سئو ” است ولي اين كجا و آن كجا !

لقب Seo Specialist زماني سئو سايت روي فرد قرار ميگيرد كه شخص مدت زماني را در اين حوزه فعاليت ميكند.

و البته نمونه پروژه هايي را در اين راستا جهت احراز فعاليت خود ، در دست دارد.

ولي لقب Seo Expert زماني روي شخص سئو سايت قرار ميگيرد كه حداقل 7 الي 10 سال فعاليت داشته باشد.

و بتواند به عنوان مدرس سئو در شركت ها فعاليت كند.

چرا SEO براي تجارت ها مهم است؟
امروزه هر تجارتي كه خواهان رقابت قدرتمند در حوزه آنلاين باشد، بايد بر بهينه سازي و سئو سايت خود تمركز كند.
به عبارت ديگر seo تبديل به بخش اساسي بازاريابي ديجيتال شده است.
چرا كه افراد سالانه ميلياردها جستجو سئو سايت را در گوگل انجام ميدهند، اغلب اين جستجو ها نيز با هدف تجاري و پيدا كردن اطالعات
در مورد محصولات و خدمات ميباشد.
به اين ترتيب اين جستجوها ميتواند تبديل به منبع اصلي جذب ترافيك ديجيتال براي برند ها شود.
در اين جاست كه اهميت رتبه بالاتر در نتايج جستجو نسبت به رقباي شما آشكار شده و با ارتقا آن ميتواند فروش سئو سايت بيشتري را در
اختيار داشت.
با وجود هوشمند تر شدن هرچه بيشتر موتور جستجوي گوگل ،كاربران پاسخ هاي دقيق و اطالعات مستقيم مورد نياز خود را
خيلي سئو سايت سريع تر از قبل پيدا خواهند كرد.
اما آيا تجارت شما نيز با اين ميزان از هوشمندي و سرعت پيشرفت هماهنگ است ؟
سئو و بهينه سازي سايت، يك روند مداوم و هميشگي براي تجارت ها ميباشد تا عالوه بر آناليز رقباي خود، از بازاريابي
ديجيتال عقب نمانند.
همچنين توجه داشته باشيد كه بودن در نتايج برتر ، ميتواند به شناسايي سئو سايت هرچه بيشتر برند شما ، بخصوص اگر در ابتداي برند
سازي هستيد ، كمك كند.
در مجموع ، SEO پايه و اساس يك اكوسيستم بازاريابي جامع است.
هنگامي كه ميفهميد سئو سايت كاربران وب سايت شما چه ميخواهند ،ميتوانيد اين دانش را در كمپين هاي پولي و ارگانيك وب سايت ،در
ويژگي هاي رسانه هاي اجتماعي خود و موارد ديگر پياده سازي كنيد

سوالات متداول درباره سئو و بهينه سازي سايت
سئو چيست ؟
سئو يا بهينه سازي وب سايت عملي است كه طبق خواسته هاي سئو سايت موتورهاي جستجو مانند گوگل بروي سايت رفتار ميشود تا سايت رتبه و اعتبار بالايي به دست آورد و همين بالا رفتن اعتبار سايت باعث آمدن صفحات سايت به صفحه اول گوگل ميشود.

سئو ( SEO ) مخفف چيست ؟
سئو ( بهينه سازي سايت ) يا عبارت انگليسي آن SEO مخفف Search Engine Optimization است.

چند مدل سئو و بهينه سازي سايت داريم ؟
سئو شامل ۳ نوع مختلف است كه به ترتيب به سئو كلاه سفيد، سئو كلاه خاكستري و سئو كلاه سياه معروف است. ما در مقاله ” انواع سئو و بهينه سازي سايت ” به طور مفصل درباره سئو سايت هريك توضيحات ويژه اي را بيان كرده ايم.

 

https://www.janblaghy.top/%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D8%A6%D9%88-%D9%88-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA/

 

http://sajadrazavi.asrblog.ir/post/21

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۰۴:۱۲:۰۵ توسط:پرنده بهار موضوع: نظرات (0)

از كجا بك لينك خوب بخريم؟

ساخت بك لينك (لينك بيلدينگ) از گذشته تا اكنون جزء خريد بك لينك مهمترين كارهاي سئو كاران بوده و هنوز هم هست. سئو كاران براي بهتر شدن سئو سايت به ساخت بك لينك مشغول هستند.

خريد بك لينك صنايع و كسب و كارهايي كه از سابقۀ بيشتري بهره‌مند هستند و رقابتي‌تر محسوب مي‌شوند معمولاً بيشتر از ساير كسب و كارها به ساخت بك لينك‌هاي بيشتر و قوي‌تر نياز دارند.

 بك لينك چيست

ساخت بك لينك نيازمند توجه به برخي از عوامل همچون موارد زير است:

از سايتي مرجع و پر بازديد لينك بگيريد
توجه كنيد موضوع سايتي كه در آن بك لينك مي سازيد مرتبط با موضوع سايت شما باشد.
اگر سايتي كه در آن بك لينك مي سازيد با موضوع خريد بك لينك سايت شما مرتبط نيست، بايد از روش رپورتاژ آگهي در آن سايت براي ساخت بك لينك استفاده كنيد.
چرا بك لينك ها مهم هستند؟
بك لينك ها اساساً رأي ساير وب سايت ها است. هر يك از اين آرا به موتورهاي جستجو مي گويد: “اين محتوا با ارزش ، معتبر و مفيد است”.

بنابراين هرچه بيشتر از اين “رأي” هاي شما برخوردار باشيد ، سايت شما در Google و ساير موتورهاي جستجو رتبه بيشتري خواهد داشت. استفاده از بك لينك در الگوريتم خريد بك لينك موتور جستجو چيز جديدي نيست. در حقيقت ، بك لينك ها پايه و اساس الگوريتم اصلي رتبه بندي Google را تشكيل مي دهند.

 

اهميت بك لينك

اگر بخواهيم لينك و بك لينك را به ساده‌ترين زبان بيان كنيم بايد بگوييم هر متن خريد بك لينك يا تصويري كه شما را با يك كليك بر روي آن به صفحه ديگري منتقل كند لينك نام گذاري مي‌شود. اگر يك سايت يا دامنه اينترنتي ديگر به يكي از صفحات شما لينك دهد به آن بك لينك گفته مي‌شود.

يكي از اركان اصلي دنياي وب، لينك‌ها هستند. توسط لينك‌ها شما مي‌توانيد از صفحه‌اي به صفحه ديگر و يا از سايتي به سايت ديگر برويد. هدف از خريد بك لينك ساخت بك لينك يا لينك سازي اين است كه شما برخي از افراد و مخاطبان را از سايتي ديگر به سايت خود دعوت كنيد.

خريد بك لينك شما مي‌توانيد در اين دعوت دو عايدي را نصيب خود كنيد. ابتدا آنكه بازديد از سايت خود را بيشتر كنيد و در نتيجه بيشتر ديده شويد و دوم اينكه با بالا رفتن ترافيك سايت شرايطي را براي بهتر شدن جايگاه خود در ميان موتورهاي جستجو ايجاد نماييد.

 

فاكتورهاي رتبه بندي گوگل

در شكل بالا مهمترين عوامل بهبود سئو سايت برگرفته شده از بررسي هزاران وبسايت خريد بك لينك توسط سايت Moz نشان داده شده است.

سفارش بهبود سئو سايت

ساخت بك لينك چيست؟
ساخت بك لينك در حقيقت ايجاد لينكي از خارج از وبسايت به وبسايتي ديگر است. لازم است بدانيد كه ساخت بك لينك با دو حالت متفاوت يعني فالو خريد بك لينك و نوفالو انجام مي شود. لينك‌هاي فالو لينك‌هايي هستند كه توسط ربات‌هاي موتورهاي جستجو شناسايي و رديابي و ثبت مي‌شوند. لينك‌هاي نوفالو نيز لينك‌هايي هستند كه ربات‌ها به آن‌ها توجه خاصي نمي‌كنند.

ساخت بك لينك فرآيندي طولاني و كمي دشوار است. ولي سختي انجام اين كار ارزشمند است و تاثير آن به حدي است كه نمي‌توان آن را ناديد گرفت. بررسي بك لينك‌هايي كه در يك خريد بك لينك صفحه وجود دارند يكي از مسيرهاي اصلي گوگل براي يافتن و ايندكس كردن صفحات جديد در اينترنت به شمار مي‌رود. دقت داشته باشيد كه كيفيت و تعداد بك لينك‌ها بر رتبه بندي نتايج گوگل تاثير مستقيمي دارد.

ساخت بك لينكهمانطور كه بيان شد امروزه بك لينك سازي كاري دشواري است. شما بايد از ابزارهاي خريد بك لينك صحيح استفاده كنيد و مهارت خود را افزايش دهيد تا بتوانيد از جمله افرادي باشيد كه از پتانسيل بك لينك سازي بهره مند شويد.

لازم است بدانيد كه هيچ روش ساده‌اي براي ساخت بك لينك وجود ندارد. همانطور كه خريد بك لينك مي‌دانيد ساخت هر گونه بك لينك براي وب سايت‌ها منطقي نيست و بايد به شكل اصولي و طبق قوانين جلو رفت.

خريد بك لينك چنانچه عمليات بك لينك سازي طبق اصول درست و مقررات تعيين شده انجام شود رتبه وب سايت در موتورهاي جستجو بالا مي‌رود و سايت شما جايگاه خوبي پيدا مي‌كند اما اگر از قوانين موجود پيروي نشود صدمات جبران ناپذيري براي رنكينگ وب سايت شما به وجود مي‌آيد.

ربات گوگل صفحه را مورد بررسي قرار مي‌دهد و بر اساس لينك‌هايي كه در صفحه وجود دارد به ارزش و اعتبار صفحات لينك شده پي مي‌برد. پس هرچقدر خريد بك لينك سايت‌هاي بهتر و معتبرتر و بيشتري به صفحات شما لينك داده باشند، اين شانس براي شما وجود دارد تا در نتايج گوگل جايگاه بهتري كسب كنيد.

 

آيا تفاوت بك لينك فالو و نوفالو را مي‌دانيد؟
لينك‌ها را به روش ديگري نيز دسته بندي مي‌كنند. به طور كلي هر لينك به صورت پيش فرض Dofollow است. فقط زمانيكه در كد HTML آن از خريد بك لينك ويژگي Nofollow استفاده شده باشد به حالت نوفالو در مي‌آيد. در حالت نوفالو ربات گوگل اعتبار خاصي به صفحه هدف منتقل نمي‌كند.

انواع بك لينك

در سال ۱۹۹۰ مفهوم پيج رنك توسط شركت گوگل بيان شد. خريد بك لينك جالب است بدانيد كه در آن زمان تعداد بك لينك‌هاي يك وبسايت تاثير بسيار زياد و مستقيمي بر رتبه بندي گوگل داشت.

در نتيجه خريد بك لينك مديران وب سايت‌ها و سئوكاران حرفه‌اي از تكنيك‌هايي مثل تبادل لينك يا خريد بك لينك استفاده كردند و سعي در بهبود جايگاه خود در نتايج جستجو داشتند.

هرچه معاملات بك لينك افزايش يافت شركت گوگل نيز الگوريتم‌هاي خود را آپديت كرد و الگوريتم پنگوئن را به كار گرفت. الگوريتم پنگوئن براي شناسايي و جريمه سايت‌هايي كه از روش‌هاي خريد بك لينك براي لينك سازي استفاده مي‌كردند به كار گرفته شد. همچنين تصميم گرفته شد تا پيج رنك به كلي حذف شود بدين ترتيب وابستگي رتبه بندي نتايج به لينك سازي تا حد امكان كاهش يافت.

مطلب پيشنهادي و مرتبط: الگوريتم هاي گوگل

 

تاثيرگذاري بك لينك نوفالو بر سئو
طبق نظر شركت گوگل بك لينك نوفالو ارزش و اعتباري به سايت شما منتقل نمي‌كند. اما نكته مهم آن است كه تعادل مناسبي ميان تعداد لينك‌هاي خريد بك لينك فالو و نوفالو رعايت شود. همانطور كه مي‌دانيد لينك سازي خارجي سايت يكي از عوامل مهم الگوريتم پنگوئن براي تشخيص طبيعي بودن است. پس مي‌توان نتيجه گرفت وجود لينك‌هاي نوفالو احتمال جريمه شدن سايت را توسط گوگل به شدت كاهش مي‌دهد.

 

متن لينك شده يا Anchor Text چيست؟
معني متن لينك شده اين است كه لينك مورد نظر بر روي عبارتي قرار داده شود. خريد بك لينك اگر به خاطر بياوريد در گذشته اين عبارت (براي ورود به سايت اينجا كليك كنيد) را در بسياري از سايت‌ها مي‌ديديم زيرا لينك را بر روي كلمه اينجا قرار مي‌دادند. پس به عبارتي كلمه (اينجا) متن لينك شده يا همان Anchor Text به حساب مي‌آيد.

* مثلا عبارت رو خريد بك لينك به رو كه به صورت يك كلمه ي كليك خور هست، يك آنچرتكست (Anchor Text) محسوب مي‌شود: سفارش بك لينك

به عنوان مثال اگر سايت شما در زمينه فروش كتاب و يا.. است و به عبارت (كتاب) لينك خريد بك لينك شده باشد و كاربر در گوگل كلمه كتاب را جستجو كند شما جايگاه بهتري كسب خواهيد كرد.

جالب است بدانيد كه بعد از توجه گوگل به Anchor Text بسياري از مديران وب سايت‌ها تمام بك لينك‌هاي خود را بدين گونه ايجاد كردند. سپس خريد بك لينك الگوريتم‌هاي گوگل بروزرساني شد و استفاده غيرطبيعي از Anchor Text توسط مديران وب‌سايت‌ها به راهي براي شناسايي سايت‌هاي اسپم و جريمه آن‌ها توسط شركت گوگل تبديل شد.

 

تعريف آنچرتكست

براي خريد بك لينك اينكه متن‌هاي لينك شده به سايت شما از حالت طبيعي خارج نشود و تركيباتي طبيعي در حالت‌هاي رايج در فضاي اينترنت داشته باشند، رعايت برخي اصول مهم ضروري است. اين اصول عبارتند از:

استفاده از كلمه يا عبارت هدف مناسب براي سئو
استفاده از نام برند شما
استفاده تركيبي از نام برند و كلمه هدف
استفاده از عبارات عمومي مانند (صفحه) يا (منبع)
بهره‌گيري از عبارات طولاني و راهنمايي كننده براي خريد بك لينك كاربر مثل (براي مطالعه مقاله اينجا كليك كنيد)
سعي كنيد تا حد ممكن توازن لازم را ميان اين نوع لينك سازي‌ها براي سايت خود رعايت كنيد زيرا شركت گوگل رفتارهاي غيرطبيعي شما را كه فقط براي كسب بك لينك است به سرعت شناسايي مي‌كند. خريد بك لينك از استراتژي‌هاي لينك سازي كه هدفمند و منظم هستند به طور صحيح بهره‌برداري كنيد زيرا ممكن است به جاي آنكه براي شما تاثير مثبت داشته باشد تاثير منفي بيشتري داشته باشد.

 

كدام يك از روش‌هاي لينك سازي خارجي رايج‌تر هستند؟
هرچه كيفيت خريد بك لينك محتواي شما بهتر باشد به عنوان يكي از مهم‌ترين دلايل براي دريافت لينك از سايت‌هاي ديگر محسوب مي‌شود. ما يكسري از روش‌هاي مناسب براي لينك سازي را به شما معرفي مي‌كنيم مهم‌ترين روش‌ها عبارتند از:

خريد بك لينك به صورت متني
افزايش فعاليت در شبكه‌هاي اجتماعي
كامنت گذاري در سايت‌هاي مرتبط با سايت خود
خريد رپورتاژ آگهي
ساخت پروفايل در سايت‌هاي معتبر و مشهور
گوگل چگونه به تعيين ارزش بك لينك‌ها مي‌پردازد؟
جالب است بدانيد از نظر گوگل بك لينك‌هايي كه خريد بك لينك از سايت‌هاي گوناگون براي سايت شما ايجاد مي‌شوند ارزش و اعتبار يكساني ندارند. گوگل هميشه فاكتورهاي متفاوتي را براي تعيين ارزش يك بك لينك لحاظ مي‌كند كه مهم‌ترين اين عوامل عبارتند از:

 

Page Authority يا اعتبار صفحه
اعتبار صفحه به اعتبار دامنه بسيار شباهت دارد. ولي لازم است بدانيد كه براي يك صفحه خاص از آن دامنه محسوب مي‌شود. خريد بك لينك آيا مي‌دانيد ميزان اعتبار صفحه چگونه تعيين مي‌شود؟

ميزان اعتبار صفحه معمولا طبق لينك سازي داخلي سايت به خريد بك لينك آن صفحه و بك لينك‌هايي كه مستقيما براي همان صفحه ايجاد مي‌شود مشخص مي‌گردد.

در نتيجه صفحاتي كه از لينك سازي داخلي خوب بهره‌مند باشند معمولا داراي اعتبار بالايي نيز خواهند بود. جالب است بدانيد صفحاتي كه در منوي اصلي سايت وجود دارند معمولا جز معتبرترين صفحات خريد بك لينك آن دامنه هستند.

براي آنكه Page Authority و Domain Authority را بسنجيد ابزارهاي مختلفي وجود دارند. يكي از بهترين ابزارها Serpchecker است. اين ابزار توسط سايت mangools.com معرفي شد. Link Explorer نيز يك ابزار قدرتمند است و سايت moz.com آن را معرفي كرده است. براي سنجش اعتبار خريد بك لينك صفحه يا دامنه ي يك سايت، مي‌توانيد اكستنشن Mozbar را روي مرورگر گوگل كروم خود نصب كنيد.

 

ميزان لينك‌هاي خروجي
اگر دامنه‌اي به شما لينك مي‌دهد اين احتمال وجود دارد كه به سايت‌هاي ديگر نيز لينك داده باشد. خريد بك لينك هر چه ميزان سايت هايي كه در يك صفحه يا در كل يك دامنه لينك شده باشند افزايش يابد ارزش و اعتباري كه نصيب هريك از آن‌ها مي‌شود كاهش مي‌يابد.

برخي از سايت‌ها به فروش رپورتاژ آگهي يا بك لينك مشغول هستند و به كسب درآمد مي‌پردازند. اين سايت‌ها معمولا علاوه بر سايت شما به سايت‌هاي خريد بك لينك ساير مشتريانشان لينك داده‌اند و با اين كار باعث كاهش اعتبار و ارزش اين نوع لينك سازي مي‌شوند.

 لينك هاي خروجي

Domain Authority يا اعتبار دامنه
عوامل گوناگوني براي تعيين اعتبار دامنه شما خريد بك لينك در نظر گرفته مي‌شود كه از ميان آن‌ها مي‌توان به تعداد بك لينك‌هاي دريافتي، عمر دامنه، نوع دامنه، فعاليت در خريد بك لينك شبكه‌هاي اجتماعي، تعداد لينك‌هاي خروجي و … اشاره كرد.

https://www.janblaghy.top/%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%82%d8%af%d8%b1%d8%aa%d9%85%d9%86%d8%af-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a8%da%a9-%d9%84%db%8c%d9%86%da%a9-%d8%af%d8%a7%d8%a6%d9%85%db%8c-%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%db%8c%d9%81/

 

http://sajadrazavi.asrblog.ir/post/22

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۳۰:۲۲ توسط:پرنده بهار موضوع: نظرات (0)

چگونه شركت خود را ثبت كنيم؟

به موجب ثبت شركت قانون تجارت همه شركتها داراي شخصيت حقوقي هستند و لي به ثبت آنها اشاره نكرده است اين در صورتي است كه مرجعثبت شركتها ، طي قوانين خود ثبت شركت را الزامي دانسته و پس از ثبت آن را داراي شخصيت حقوقي مي داندكه همانند يك شخص حقيقي بنواند از تمامي حقوق و تكاليف قانوني بهره مند شود به جز وظايفي كه بالطبعه فقط انسان ممكن است داراي آن باشد مانندحقوق و وظايف ابوت و نبوت و امثال آن .

مراحل ثبت شركت چيست؟

آثار حقوقي ثبت يك شركت چيست؟
آثار حقوقي همان حق داشتن تابعيت و انتفاع و اقامتگاه و حسابهاي بانكي و عقود و معاملات و نقل و انتقالات مربوط و ساير حقوق و تعهدات و تكاليف تصريح شده در قانون است . شخصيت ثبت شركت حقوقي اولين بار به قانون تجارت ۱۳۰۴ بر مي گردد كه تكاليف و تعهدات شخصحقيقي به حقوقي را به رسميت شناخته است .

اشخاص حقوقي كدامند؟
اشخاص حقوقي شامل حقوق عمومي است كه شامل وزارتخانه ها ثبت شركت و سازمانها و تشكيل هايي كه با تصويب قوانين خاص در مجلس و يا محافلي ثبت شركت كه صلاحيت قانون گذاري دارند تشكيل مي شوندحقوق خصوصي كه شامل بنگاه ها و شركتهاي تجاري و موسسات غير تجاري است كه مشمول قوانين و مقررات عمومي و آييننامه هاي مربوطه خواهند بود بنابراين اشخاص حقوق خصوصي بسته به نوع و تشكيل و شيوه مشاركت مشمول فعاليت هاي تجاري وانتفاعي نظير شركت هاي هفت گانه و يا موسسات غير تجاري و نظاير آن است .

امروزه همه افراد براي تاسيس يك شركت و انجام فعاليتهاي خود در غالب آن به موسسات ثبت شركت رجوع مي كنند كه اين منجر بهپرداخت هزينه هاي هنگفت و زمان زيادي ممكن است از آنها سلب كند به همين خاطر با الكترونيكي شدن روند ثبت شركت ديگر كمتر نيازبه موسسات ثبت نياز است و هر شخصي مي تواند با انجام مقدمات تشكيل آن با ورود به سايت سامانه ثبت شركت خود را ثبت كند و منتظر نظر كارشناس بماند .

تعيين محدوده و يا موضوع يك شركت :
اولين گام براي ثبت يك شركت موضوع فعاليت ثبت شركت هر شركت است كه در بند ۲ اساسنامه آن شركت مشخص خواهد شد ، موضوع يك شركتنشان دهنده هويت و اهداف آن شركت است كه هدف تاسيس آن شركت نيز خواهد بود و فقط در محدوده آن فعاليت مي تواند عمل كند و هر چيزي خارج از آن موضوع ممنوع خواهد بود و نياز به اصلاح بند ۲ اساسنامه خواهد داشت.

شرايط انتخاب موضوع شركت كدامند ؟
موضوع يك شركت همان موضوع يك قرارداد مدني است كه بايدمعين باشد ثبت شركت و همچين قانوني بودن آن بسيار پر اهميت است چرا كه انجام فعاليت در خارج از دايره قانون منجر به عواقب كيفري و مدني خواهد بود . به طور كلي موضوع شركت براي ثبت به ۳ گروه تقسيم ميشود:

موضوعاتي كه به طور كلي ثبت شركت غير قابل ثبت هستند مورد ديگر اخذ مجوز از سازمان مربوطه يا مراجع خاص با توجه به موضوع فعاليت است به طوري كه قبل از اقدام به ثبت مجوزهاي لازم بايد اخذ شود متقابلا شركتهايي هستند كه داراي موضوعاتي ميباشند كه نيازي به اخذ اين مجوز ها نخواهند داشت.

مطابق ماده ۲۰ قانون تجارت نوع و قالب شركت به ۷ ثبت شركت دسته تقسيم شده است :
۱-شركتهاي سهامي :
شركتهاي سهامي كه به ثبت شركت شركتهاي سهامي عام و خاص نقسيم مي شود هركدام از نظر قانون داراي خصوصياتي متمايز است.

قالب شركتهاي دولتي چيست ؟
بسياري از شركتهاي دولتي با اينكه تابع قوانين ثبت شركت و اساسنامه هاي خود مي باشند ولي نسبت به موضوعاتي كه در قوانين و اساسنامه آنها ذكر نشده است در غالب شركتهاي سهامي و تابع مقررات قانون تجارت مي باشند.

اين نوع شركت همانند شركتهاي ديگر براي تشكيل و ثبت نياز به۲ نسخه اساسنامه كه به تصويب مجمع عمومي موسس رسيده است و ۲ نسخه صورتجلسه ثبت شركت مجمع عمومي موسسين متضمن تصويب اساسنامه اعضاء هيئت مديره انتخاب بازرسين و روزنامه هاي كثير الانتشار و اصل مجوز سازمان بورس و اصل گواهي بانكي مبني بر پرداخت سرمايه شركت ، ارائه گواهي عدم سوءپيشينه كيفري كليه اعضاي هيات مديره ،مدير عامل و بازرسان شركت از طرف متقاضي ثبت شركت،ارائه اقرار نامه در متن صورت جلسه جهت كليه اعضاي هيات مديره و مدير عامل شركت مبني بر اينكه مشمول ممنوعيت هاي مندرج در اصل ۱۴۱ قانون اساسي وهيچ نوع ممنوعيت قانوني در جهت عضويت در هيات مديره و مدير عاملي وجود نداشته باشد .

۲- شركتهاي تضامني :
شركت تضامني شركتي است كه مسئوليت تضامني و ثبت شركت نامحدود براي شركا ايجاد مي كند و بيشتر براي اشخاصي است كه داراي شناختي كامل از يكديگر و يا من باب آشناييت و به گونه اي فاميلي خواهد بود چرا كه اصل شراكت در اين گونه از شركتها از حساسيت بالايي بر خوردار است .

۳-شركتهاي با مسئوليت محدود :
امروزه اكثر شركتهاي ثبت شده در غالب شركت هاي با مسئوليت محدود مي باشد . در شركت با مسئوليت محدود ، مسئوليت هريك از شركا به ميزان آورده آنها خواهد بود و نسبت به مازاد ديون شركت مسئوليتي ثبت شركت نخواهند داشت مگر ديون منجر به تقصير آنها باشد كه داراي مسئوليت تضامني مي باشند .

شركت هاي با مسئوليت محدود شركتي است كه اگر عبارت شركت با مسئوليت محدود به عنوان اسم آن ذكر نشود در مقابل اشخاص ثالث ، شركت تضامني محسوب مي شود ثبت شركت و تابع مقررات آن خواهند بود. همچنين نبايد اسم هيچ شريكي در نام شركت با مسئوليت محدود ذكر شود چون آن شريك در مقابل اشخاص ديگر شريك تضامني محسوب خواهد شد .

۴-شركتهاي مختلط غيرسهامي :
شركتهاي مختلط غيرسهامي شركت هايي هستند كه از شركاي با مسئوليت محدود و با شركاي با ثبت شركت مسئوليت تضامني تشكيل مي شود و اداره آن با شركاي با مسئوليت تضامني خواهد بود.

۵- شركتهاي مختلط سهامي :
شركتهاي مختلط سهامي شركتهايي هستند كه از يك يا چند شريك ضامن و يك عده شركاي سهامي تشكيل مي شود، در اسم شركت عبارت مختلص سهامي ثبت شركت و لااقل اسم يكي از شركاي ضامن قيد مي شود.

۶- شركتهاي نسبي :
اين نوع شركتها داراي وجه مشابهي با شركتهاي تضامني مي باشند منتها در مسئوليت شركا ي ثبت شركت آنان قانونگذار مسئوليت را نامحدود و به نسبت سرمايه خود ميداند.

۷- شركتهاي تعاوني و مصرف :
شركتهاي تعاوني ثبت شركت شامل شركتهاي توليد و مصرف است كه بين عده اي از ارباب حرف تشكيل مي شود كه شركاء مشاغل خود را براي توليد و فروش اشياء يا اجناس به كار مي برند.

شركتهاي تعاوني مصرف چيست ؟
براي فروش اجناس لازم براي مصارف زندگي اعم از اينكه اجناس مزبوره را شركاء ايجاد كرده يا خريده باشند تقسيم نفع و ضرر ،بين شركاء به نسبت خريد هريك از آنها ثبت شركت مي باشد شركت تعاوني اعم از توليد و مصرف ممكن است مطابق اصول شركتهاي سهامي يا بر طبق مقررات مخصوصي كه با تراضي شركاء ترتيب داده شده باشد تشكيل مي شود.

اعتبار سنجي شريك براي ثبت يك شركت :
براي ثبت يك شركت بايد بتوانيم شريك خود را اعتبار سنجي كنيم يعني شخص بداند با چه كسي قرار است شريك شود وخوب و بد بودن و ميزان ثبت شركت تعهد و عدم تعهد وي را بشناسد همچنين در محدوده فعاليت شركت و كسب و كار خود داراي دانش و ارتباطات صنعتي خوبي داشته باشد و اعتماد كه موضوع مهمي در امر شراكت است و اينكه آيا در طول مدت كار مي توان در زمينه هاي متعدد به شريك خود اعتماد كرد و در مواردي كه بايد چكي را بر حسب شراكت در اختيارش قرار دهيد در اون موقعيت به وي اعتماد كرد يا نه ؟

در رابطه با شريك خود اگر بر حسب روابط دوستي باشد اهداف ارزشها و مسئوليت هايش هم با شما منطبق است يا خير ؟بعضي از افراد گمان مي كنند كه در كنار دوست خود مي توانند روابطي پايدار ثبت شركت داشته باشند و اين گماني است كه در ابتدا و شروع يك كار هر كسي در ذهن خود مرور مي كند و لي امر شراكت و انجام امورمالي و مشكلاتي كه در پي دارد در مسير خود ممكن است كه همه اين افكار را به سمت ناخوشايندي سوق دهد و زندگي حرفه اي تان را پيچيده كند .

بنابراين يكي از پيشنهادات دراين مواقع بهتر است پيش از قطعي شدن شراكت حتما دوره زماني مشخصي را با هم كار كنيد بعد از آن به يكديگر تعهد كاري دهيد سعي كنيد شما و شريكتان نقاط قوت متمايزي ثبت شركت داشته باشيد و سر يك مسئوليتهايي با هم به توافق برسيدو بدانيد كه مشاركت تجربه اي عاطفي نيست و احساسات خود را كنار بگذاريد و بدانيد كه همه چيز منطقي منسجم و داراي موقعيت مناسب است .

بعد از تعيين شركا بايد ثبت شركت جايگاه وي را نيز در شركت تعيين كنيد يعني اينكه چه كسي مدير و يا مدير عامل است و چه كسي رييس شركت و يا اينكه چه كسي در شركت داراي حق امضا خواهد بود.

سرمايه يكي از مهمترين اركان تجارت :
براي شروع فعاليت يك شركت تهيه سرمايه اوليه است كه يكي از مهمترين اركان تجارت و كسب سود است كه هريك به عنوان سهم خود و آورده به شركت مي آورند و اهميت وقدرت هريك از شركتهاي تجاري در عرصه تجارت از سرمايه آن ها تشخيص داده مي شود در بعضي از شركتها كسي كه سرمايه اي بيشتر بگذارد مطابق اساسنامه خود مي تواند داراي ثبت شركت حق راي بيشتر نسبت به مسائل مربوط به آن شركت را خواهد داشت .

آورده هاي يك شركت چيست ؟
آورده هاي ثبت شركت شركا در يك شركت مي تواند وجه نقد يا غير نقد باشد و يا حتي فعاليت باشند آورده هاي غير نقد بايد در شركتهاي سهامي توسط يك كارشناس تقويم و تسليم شود و الا شركت تشكيل نخواهد شد .

و در ساير شركا مي تواندكارشناس باشد و يا خود شركا مقوم كنند ولي هر گونه عدم ثبت شركت رعايت قانوني و تقلب در آن داراي مسئوليت كيفري و مدني خواهند بود .

بنابراين يكي از مواردي كه بايد ثبت شركت در اساسنامه يك شركت درج شود ميزان سرمايه اوست كه در هنگام رجوع به اداره ثبت بايد مبلغ سرمايه مشخص باشد .

در شركت سهامي قانونگذار حداقل سرمايه را تعيين كرده است كه به كمتر از اين حداقل جايز نمي باشد ولي سقف و يا حداكثر سرمايه را مشخص نكرده است و به هر مبلغ و ميزاني مي تواند باشد البته شركا ثبت شركت مي توانند در بدو تشكيل تا حداقل قانوني سرمايه را بياورند و پس از ثبت آ ن مي توانند در چهار چوب قانون با تصويب مجمع عمومي فوق العاده كه متشكل از سهامداران مي باشد با اكريت آرا مبلغ را افزايش يا كاهش دهند .

 

http://sajadrazavi.asrblog.ir/post/23

 

https://sabt-mollasadra.com/%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA/

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۰۵:۲۱ توسط:پرنده بهار موضوع: نظرات (0)

چگونه برند خود را ثبت كنيم؟

دوره حمايت از علامت تجاري ثبت برند ده سال از تاريخ تقديم اظهارنامه است و پس از انقضاي اين ده سال نيز يك دوره ارفاقي شش ماهه نيز براي مالك علامت تجاري در نظر گرفته مي‌شود كه حتماً در اين فرصت اقدام به تمديد آن نمايد و به اين ترتيب مي‌توان علامت تجاري را به دفعات نامحدود و ثبت برند با پرداخت هزينه‌هاي پيش بيني شده در مقررات تمديد نمود.

 

چه چيزهايي مي توانند به عنوان علامت تجاري ثبت شوند؟
علامت تجاري يك يا تركيبي از ثبت برند چند كلمه، حرف، عدد يا شكل است.
همچنين در سطحي گسترده‌تر مي‌تواند شامل نقاشي‌ها، سمبل‌ها، علائم سمعي مثل موسيقي يا اصوات، رايحه‌ها و يا رنگ‌هايي جهت معرفي ويژگي‌هاي يك محصول يا يك خدمت باشد.
برند يك محصول مي‌بايست مناسب با فعاليت شركت باشد و مزاياي محصول را توصيف كند، ثبت برند توجه مصرف كننده را به خود جذب كند و بر روي مخاطب، نگرش مثبت ايجاد كند و باعث افزايش فروش شود.
در واقع يك برند موفق، برندي گيرا است كه بتوان به سهولت آن را تلفظ كرد و تبليغ نمود.
عنصر خلاقيت نيز در متمايز كردن محصول مي‌تواند بسيار به كار آيد.
نام يا تصويري كه در يادها بماند و فراموش نشود.

نكته: عنوان قانوني براي ثبت برند ، نشان تجاري يا علامت تجاري است.

 

نام تجاري اگر فارسي باشد بايد يك مستند معنائي در لغت نامه‌هاي معتبر فارسي ثبت برند داشته باشد.

 

علاوه ثبت برند بر علائم تجاري كه مشخص كننده كالاها يا خدمات هستند، چند دسته علائم ديگر نيز وجود دارند.

 

علائم تجاري اشتراكي متعلق به اتحاديه‌هايي كه اعضاي آن‌ها از آن ثبت برند علائم به منظور معرفي خود با يك سطح كيفي استفاده مي‌كنند است.

 

براي نمونه، گواهي نامه استاندارد كيفيت، ثبت برند يك گواهي نامه شناخته شده در سطح جهاني است.

 

نكته مهم آن است كه وقتي يك برند ثبت مي‌شود، منجر مي‌شود نام و نشاني كه براي محصول برنامه ريزي شده به سلامت در مسير تحقق اهداف يك سازمان به كار بسته شود ثبت برند و از آسيب‌ها محفوظ بماند.

 

اين مطلب را هم بخوانيد: راهنماي دقيق مدارك، مزايا، زمان و مراحل ثبت لوگو و نشان تجاري

مهمترين مزايا و فوايد ثبت برند
۱- ايجاد حق استفاده انحصاري

 

حق استفاده انحصاري علامت تجاري تنها شامل كساني مي‌شود كه علامت خود را به ثبت برسانند؛ طبق قانون ثبت علائم تجاري، پس از ثبت علامت، اشخاص حقيقي يا حقوقي حق انحصاري پيدا مي‌كنند  ثبت برند و به موجب آن مي‌توانند از عرضه كالاهاي مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاري كه عين يا به طريق گمراه كننده‌اي مشابه علامت تجاري ثبت شده آنها هستند جلوگيري نمايند.

 

چنانچه توليد ثبت برند كننده‌اي بدون اجازه از نام تجاري شما استفاده كند مي‌توانيد از طريق مراجع قضائي اقدام نموده و خسارت سوء استفاده از نام تجاري خود را طلب كنيد.

 

پس به اين ترتيب، ثبت علائم تجاري مانع تلاش‌هاي افراد سودجو براي سو استفاده از علائم ثبت شده مشخص و بعضاً مشهور به منظور فروش محصولات و ارائه خدمات نامرغوب ثبت برند مي شود.

 

۲- قدرت بيشتر در بازار رقابت

ثبت برند محصولات تجاري، براي مصرف كنندگان نيز شرايط سالمي و مطمئني را به وجود مي‌آورد تا به دور از بازار سياه اجناس تقلبي، با خيالي آسوده و با آگاهي كامل، در شرايطي منصفانه و سالم به انتخاب كالاهاي مرغوب و مورد نياز خود بپردازند، چرا كه اگر رقيبان از علامت تجاري مشابه يا يكسان استفاده نمايند، مشتريان را گمراه ساخته و با ارائه محصولي با كيفيت نازل و نامرغوب، هم مصرف كنندگان را متضرر مي‌كنند و هم به سود صاحب ثبت برند لطمه خواهند زد و هم اعتبار و وجهه صاحب برند را به طور جبران ناپذيري به خطر مي‌اندازند و اين چالشي است كه امروزه كسب و كارهاي ما با آن رو به رو هستند.

 

ثبت برند تضمين مي‌كند كه مشتريان مي‌توانند محصولات را از يكديگر تشخيص دهند
شركت ها را قادر مي‌سازد محصولاتشان را از يكديگر متمايز سازند
ثبت برند مي‌تواند براي دريافت وام نيز حائز اهميت باشد
ثبت برند مي‌تواند براي شركت‌ها وجهه و شهرت ايجاد كند و ابزار مناسبي جهت بازاريابي باشد

۳- قابليت نقل و انقال

علامت تجاري، قابل نقل و انتقال مي‌باشد و اين نقل و انتقال مي‌بايست وفق مقررات قانون ثبت برند علائم و اختراعات ايران به ثبت برسد.

 

لذا تفويض اجازه استفاده از يك ثبت برند علامت تجاري ثبت شده به اشخاص و شركت‌هاي ثالث داده مي‌شود كه مي‌تواند منبع درآمد بيشتري براي شركت يا شخص صاحب برند بوجود آورد و يا اساس انعقاد يك موافقت‌نامه اعطاي نمايندگي فروش باشد.

 

برخي مزاياي ديگر ثبت برند
۱- يك برند ممكن است دارائي بسيار ارزشمند و گرانقيمت يك كسب و كار باشد

 

۲- شركت‌ها را تشويق مي‌كند در ثبت برند حفظ يا بهبود كيفيت محصولات بكوشند و بيشتر سرمايه گذاري كنند

 

۳- ثبت برند مي‌تواند براي سهامداران موجب ارزش افزوده سهام شده و نيز باعث افزايش درآمد شركت شود

 

اقدامات و شرايط لازم براي ثبت علامت تجاري
۱- پس از استعلام ثبت برند و تخمين موفقيت برند مورد نظر براي ثبت شدن، گام بعدي ورود اطلاعات و بارگذاري اسكن مدارك زير در سامانه اداره مالكيت صنعتي و تكميل فرم اينترنتي اظهارنامه ثبت علامت تجاري است.

 

پ) تعيين طبقات مورد نظر جهت ثبت علامت تجاري در آن طبقات با توجه به مجوز فعاليتي كه ارائه شده.

 

ت) پر كردن فرم اينترنتي درخواست استفاده از حق تقدم (در صورت لزوم) در صورتي كه متقاضي بخواهد با استناد به تقاضاي ثبت يا ثبت نهايي ثبت برند علامت در خارج از كشور از مزاياي حق تقدم (حداكثر ۶ ماه) استفاده نمايد كه مي‌بايست مدارك مربوط به حق تقدم را همزمان با تنظيم اظهارنامه علامت يا حداكثر ظرف ۱۵ روز از آن تاريخ تسليم نمايد.

 

ث) در صورتيكه درخواست ثبت علامت تجاري بصورت جمعي را داريد مي‌بايست نسخه‌اي از شرايط و ضوابط استفاده از علامت جمعي را كه به تائيد مقام صلاحيت ثبت برند دار ذيربط رسيده است ارائه نمائيد.

 

ج) پرداخت مبلغ اظهارنامه بصورت اينترنتي و دريافت شماره اظهارنامه و رمز عبور ثبت برند كه به شماره تلفن همراه متقاضي پيامك مي‌شود.

 

لازم به تذكر است، پرداخت هزينه نشانه تائيد و ثبت نهايي اظهارنامه محسوب شده و پس از آن امكان برگرداندن هزينه و تغيير اطلاعات و ضمائم وجود ندارد و متقاضي مي‌تواند صرفاً تا زماني كه اظهارنامه او هنوز ثبت نهايي نشده است نسبت به ويرايش اطلاعات و ضمايم اظهارنامه ثبت برند اقدام نمايد.

 

۲- پس از طي مراحل بالا، پرونده متقاضي در نوبت كارتابل كارشناسان (۳ كارشناس) و همچنين رئيس اداره ثبت علامت تجاري قرار مي‌گيرد و ايشان اظهارنامه را از لحاظ انطباق با شرايط و مقررات مندرج در قانون ثبت علائم تجاري بررسي مي‌كنند و در صورتيكه علامت را قابل ثبت بدانند، اجازه انتشار آگهي ثبت برند مربوط به آن در روزنامه رسمي را صادر مي‌كنند وگرنه در صورت ابلاغ اخطار، مي‌بايست رفع نقص سريعاً و در مدت زمان حداكثر ۳۰ روز صورت بگيرد و در غير اينصورت درخواست بطور كل رد ميگردد.

 

مطالعه اين مطلب را از دست ندهيد: مراحل ثبت طرح صنعتي در چند گام دقيق و ساده

مدارك لازم براي ثبت برند و لوگو
الف) مدارك ثبت برند اشخاص حقيقي
كپي شناسنامه وكارت ملي، كپي مدارك دال بر فعاليت شخص متقاضي اعم از جواز كسب، جواز تاسيس، پروانه بهره برداري و غيره، نمونه گرافيكي ۶×۶ سانتيمتر علامت مورد درخواست، كپي كارت بازرگاني شخص متقاضي در صورتيكه علامت مورد نظر لاتين باشد، توصيف علامت، ارائه مستند معتبر معني علامت در صورتيكه علامت داراي معناي خاص و غير معمول است.

 

ب) مدارك ثبت برند اشخاص حقوقي
كپي مدارك دال بر فعاليت شخص حقوقي متقاضي اعم از جواز كسب، جواز تاسيس، پروانه بهره برداري و غيره، تصوير روزنامه رسمي ثبت شركت و روزنامه رسمي آخرين تغييرات شركت، كپي شناسنامه و كارت ملي دارندگان حق امضا شركت، نمونه گرافيكي ۶×۶ سانتيمتر علامت مورد درخواست، كپي كارت بازرگاني شركت در صورتيكه برند مورد نظر لاتين باشد، توصيف علامت، ارائه مستند معتبر معني علامت در صورتيكه علامت داراي معناي خاص و غير معمول باشد‌.

 

ثبت برند بين المللي
تقريبا همه كشورهاي جهان، علائم تجاري را ثبت و محافظت مي‌كنند. به منظور جلوگيري از ثبت جداگانه در هر دفتر نظام بين المللي ثبت علائم را اجرا مي كند. اين نظام توسط عهدنامه‌هاي بين المللي اداره مي‌شود.

 

موافقتنامه مادريد مورخ ۱۸۹۱ و پروتكل مرتبط با آن مصوب ۱۹۸۹ و همچنين آيين نامه مشترك، سيستم مادريد در حال حاضر داراي ۸۵ عضو متشكل از كشورها و دفاتر منطقه‌اي مي‌باشد كه موجب تسهيل روابط تجاري بين الملل گرديده است.

 

لازم به ذكر است، حمايت از اين علائم تجاري توسط مراجع قضايي صورت مي‌گيرد كه سيستمي حمايتي در برابر متقلبان و سودجويان اين عرصه مي‌باشد.

 

بيشتر بخوانيد: ثبت برند بين المللي (ثبت برند مادريد) چگونه است؟

سخن آخر دلايل ثبت برند
شايد در ابتدا به نظر برسد امروزه بازار از محصولات و خدمات متنوع اشباع شده و مصرف كنندگان را از ورود كالاهاي جديد بي‌نياز ساخته است، اما هنوز هم بسياري از كاربران، منتظر رونمايي از برندهاي جديدي هستند تا با ارائه كيفيت برتر، نيازهاي آنان را برآورده سازند.

 

كافيست به وضوح بدانيد مصرف كنندگان شما به دنبال چه هستند و اين رقابت شغلي بر سر چه چيزي است. نظر سنجي از مصرف كنندگان، ثبت برند اطلاعاتي وسيع و همه جانبه در رابطه با كمبودها و مشكلات مصرف كنندگان به دست مي‌دهد كه با رفع آن‌ها مي‌توان به تحولي بنيادين در ارائه خدمات دست يافت.

 

بنابراين به دست آوردن يك جايگاه خاص، نيازمند حجم وسيعي از ثبت برند اطلاعات است كه آگاهي و شناخت، از اصلي‌ترين عوامل موفقيت محسوب مي‌شود.

 

به ثبت برند بياني ديگر، در عصر تغييرات مستمر، همواره نيازهاي جديدي ظاهر مي‌شوند كه براي مرتفع نمودن آن‌ها تنها روحيه‌اي كارآفرين و تفكري خلاق راه‌گشا مي‌باشد.

 

اميدواريم با استفاده از ثبت علامت تجاري كه اهميت شاياني ثبت برند در موفقيت يك محصول نيز دارد، راه براي ورود كالاهاي تقلبي به بازار گرفته شده و محيطي امن در عرصه تجارت فراهم آيد.

http://sajadrazavi.asrblog.ir/post/24

https://sabt-mollasadra.com/%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af/

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۱۰:۳۴:۱۸ توسط:پرنده بهار موضوع: نظرات (0)