دوره های آموزش سئو
دوره های آموزش سئو

خرید بک لینک موثر

ساخت بک لینک (لینک بیلدینگ) از گذشته تا خرید بک لینک موثر اکنون جزء مهمترین کارهای سئو کاران بوده و هنوز هم هست. سئو کاران برای بهتر شدن سئو سایت به ساخت بک لینک مشغول هستند. صنایع و کسب و کارهایی که از سابقۀ بیشتری بهره‌مند هستند و رقابتی‌تر محسوب می‌شوند معمولاً بیشتر از سایر کسب و کارها به ساخت بک لینک‌های بیشتر و قوی‌تر نیاز دارند.

 بک لینک چیست

 ساخت بک لینک نیازمند توجه به برخی از عوامل همچون موارد زیر است:

از سایتی مرجع و پر بازدید لینک بگیرید
توجه کنید موضوع سایتی که در آن بک لینک می سازید مرتبط با موضوع سایت شما باشد.
اگر سایتی که در آن بک لینک می سازید با موضوع سایت شما مرتبط نیست، باید از روش رپورتاژ آگهی در آن سایت برای ساخت بک لینک استفاده کنید.
چرا بک لینک ها مهم هستند؟
بک لینک ها اساساً رأی سایر وب سایت ها است. هر یک از این آرا به خرید بک لینک موثر موتورهای جستجو می گوید: “این محتوا با ارزش ، معتبر و مفید است”.

بنابراین هرچه بیشتر از این “رأی” های شما برخوردار باشید ، سایت شما در Google و سایر موتورهای جستجو رتبه بیشتری خواهد داشت. خرید بک لینک موثر استفاده از بک لینک در الگوریتم موتور جستجو چیز جدیدی نیست. در حقیقت ، بک لینک ها پایه و اساس الگوریتم اصلی رتبه بندی Google را تشکیل می دهند.

 اهمیت بک لینک

اگر بخواهیم لینک و بک لینک را به ساده‌ترین زبان بیان کنیم باید بگوییم هر متن یا تصویری که شما را با یک کلیک بر روی آن به صفحه دیگری منتقل کند لینک نام گذاری می‌شود. اگر یک سایت یا دامنه اینترنتی دیگر به یکی از صفحات شما لینک دهد به آن بک لینک گفته می‌شود.

یکی از ارکان اصلی دنیای وب، لینک‌ها هستند. توسط لینک‌ها شما می‌توانید از صفحه‌ای به صفحه دیگر و یا از سایتی به سایت دیگر بروید. هدف از ساخت بک لینک یا لینک سازی این است که شما برخی از افراد و مخاطبان را از سایتی دیگر به خرید بک لینک موثر سایت خود دعوت کنید. شما می‌توانید در این دعوت دو عایدی را نصیب خود کنید. ابتدا آنکه بازدید از سایت خود را بیشتر کنید و در نتیجه بیشتر دیده شوید و دوم اینکه با بالا رفتن ترافیک سایت شرایطی را برای بهتر شدن جایگاه خود در میان موتورهای جستجو ایجاد نمایید.

 فاکتورهای رتبه بندی گوگل

در شکل بالا مهمترین عوامل بهبود سئو سایت برگرفته شده از بررسی هزاران وبسایت توسط سایت Moz نشان داده شده است.

سفارش بهبود سئو سایت

ساخت بک لینک چیست؟
ساخت بک لینک در حقیقت خرید بک لینک موثر ایجاد لینکی از خارج از وبسایت به وبسایتی دیگر است. لازم است بدانید که ساخت بک لینک با دو حالت متفاوت یعنی فالو و نوفالو انجام می شود. لینک‌های فالو لینک‌هایی هستند که توسط ربات‌های موتورهای جستجو شناسایی و ردیابی و ثبت می‌شوند. لینک‌های نوفالو نیز لینک‌هایی هستند که ربات‌ها به آن‌ها توجه خاصی نمی‌کنند.

ساخت بک لینک فرآیندی طولانی و کمی دشوار است. ولی سختی انجام این کار ارزشمند است و تاثیر آن به حدی است که نمی‌توان آن را نادید گرفت. بررسی بک لینک‌هایی که در یک صفحه وجود دارند یکی از مسیرهای اصلی گوگل برای یافتن و خرید بک لینک موثر ایندکس کردن صفحات جدید در اینترنت به شمار می‌رود. دقت داشته باشید که کیفیت و تعداد بک لینک‌ها بر رتبه بندی نتایج گوگل تاثیر مستقیمی دارد.

ساخت بک لینکهمانطور که بیان شد امروزه بک لینک سازی کاری دشواری است. شما باید از ابزارهای صحیح استفاده کنید و مهارت خود را افزایش دهید تا بتوانید از جمله افرادی باشید که از پتانسیل بک لینک سازی بهره مند شوید. لازم است بدانید که هیچ روش ساده‌ای برای ساخت بک لینک وجود ندارد. همانطور که می‌دانید ساخت هر گونه بک لینک برای وب سایت‌ها منطقی نیست و باید به شکل اصولی و طبق قوانین جلو رفت. چنانچه عملیات بک لینک سازی خرید بک لینک موثر طبق اصول درست و مقررات تعیین شده انجام شود رتبه وب سایت در موتورهای جستجو بالا می‌رود و سایت شما جایگاه خوبی پیدا می‌کند اما اگر از قوانین موجود پیروی نشود صدمات جبران ناپذیری برای رنکینگ وب سایت شما به وجود می‌آید.

ربات گوگل صفحه را مورد بررسی قرار می‌دهد و بر اساس لینک‌هایی که در صفحه وجود دارد به ارزش و اعتبار صفحات لینک شده پی می‌برد. پس هرچقدر سایت‌های بهتر و معتبرتر و بیشتری به صفحات شما لینک داده باشند، این شانس برای شما وجود دارد تا در نتایج گوگل جایگاه بهتری کسب کنید.

 آیا تفاوت بک لینک فالو و نوفالو را می‌دانید؟
لینک‌ها را به روش خرید بک لینک موثر دیگری نیز دسته بندی می‌کنند. به طور کلی هر لینک به صورت پیش فرض Dofollow است. فقط زمانیکه در کد HTML آن از ویژگی Nofollow استفاده شده باشد به حالت نوفالو در می‌آید. در حالت نوفالو ربات گوگل اعتبار خاصی به صفحه هدف منتقل نمی‌کند.

انواع بک لینک

در سال ۱۹۹۰ مفهوم پیج رنک خرید بک لینک موثر توسط شرکت گوگل بیان شد. جالب است بدانید که در آن زمان تعداد بک لینک‌های یک وبسایت تاثیر بسیار زیاد و مستقیمی بر رتبه بندی گوگل داشت.

در نتیجه مدیران وب سایت‌ها و سئوکاران حرفه‌ای از تکنیک‌هایی مثل تبادل لینک یا خرید بک لینک استفاده کردند و سعی در بهبود جایگاه خود در نتایج جستجو داشتند.

هرچه معاملات بک لینک افزایش یافت شرکت گوگل نیز الگوریتم‌های خود را آپدیت کرد و الگوریتم پنگوئن را به کار گرفت. الگوریتم پنگوئن برای شناسایی و جریمه سایت‌هایی که از روش‌های خرید بک لینک برای لینک سازی استفاده می‌کردند به کار گرفته شد. همچنین تصمیم گرفته شد تا پیج رنک به کلی حذف خرید بک لینک موثر شود بدین ترتیب وابستگی رتبه بندی نتایج به لینک سازی تا حد امکان کاهش یافت.

مطلب پیشنهادی و مرتبط: الگوریتم های گوگل

 تاثیرگذاری بک لینک نوفالو بر سئو
طبق نظر شرکت گوگل بک لینک نوفالو ارزش و اعتباری به سایت شما منتقل نمی‌کند. اما نکته مهم آن است که تعادل مناسبی میان تعداد لینک‌های فالو و نوفالو رعایت شود. همانطور که می‌دانید لینک سازی خارجی سایت یکی از عوامل مهم الگوریتم پنگوئن برای تشخیص طبیعی بودن است. پس می‌توان خرید بک لینک موثر نتیجه گرفت وجود لینک‌های نوفالو احتمال جریمه شدن سایت را توسط گوگل به شدت کاهش می‌دهد.

 متن لینک شده یا Anchor Text چیست؟
معنی متن لینک شده این است که لینک مورد نظر بر روی عبارتی قرار داده شود. اگر به خاطر بیاورید در گذشته این عبارت (برای ورود خرید بک لینک موثر به سایت اینجا کلیک کنید) را در بسیاری از سایت‌ها می‌دیدیم زیرا لینک را بر روی کلمه اینجا قرار می‌دادند. پس به عبارتی کلمه (اینجا) متن لینک شده یا همان Anchor Text به حساب می‌آید.

* مثلا عبارت رو به رو که به صورت یک کلمه ی کلیک خور هست، یک آنچرتکست (Anchor Text) محسوب می‌شود: سفارش بک لینک

به عنوان مثال اگر خرید بک لینک موثر سایت شما در زمینه فروش کتاب و یا.. است و به عبارت (کتاب) لینک شده باشد و کاربر در گوگل کلمه کتاب را جستجو کند شما جایگاه بهتری کسب خواهید کرد.

جالب است بدانید که بعد از توجه گوگل به Anchor Text بسیاری از مدیران وب سایت‌ها تمام بک لینک‌های خود را بدین گونه ایجاد کردند. سپس الگوریتم‌های گوگل بروزرسانی شد و استفاده غیرطبیعی از Anchor Text توسط مدیران وب‌سایت‌ها به راهی برای شناسایی سایت‌های اسپم و جریمه آن‌ها خرید بک لینک موثر توسط شرکت گوگل تبدیل شد.

 تعریف آنچرتکست

برای خرید بک لینک موثر اینکه متن‌های لینک شده به سایت شما از حالت طبیعی خارج نشود و ترکیباتی طبیعی در حالت‌های رایج در فضای اینترنت داشته باشند، رعایت برخی اصول مهم ضروری است. این اصول عبارتند از:

استفاده از کلمه یا عبارت هدف مناسب برای سئو
استفاده از نام برند شما
استفاده ترکیبی از نام برند و کلمه هدف
استفاده از عبارات عمومی مانند (صفحه) یا (منبع)
بهره‌گیری از عبارات طولانی و راهنمایی کننده برای کاربر مثل (برای مطالعه مقاله اینجا کلیک کنید)
سعی کنید تا حد ممکن توازن لازم را میان این خرید بک لینک موثر نوع لینک سازی‌ها برای سایت خود رعایت کنید زیرا شرکت گوگل رفتارهای غیرطبیعی شما را که فقط برای کسب بک لینک است به سرعت شناسایی می‌کند. از استراتژی‌های لینک سازی که هدفمند و منظم هستند به طور صحیح بهره‌برداری کنید زیرا ممکن است به جای آنکه برای شما تاثیر مثبت داشته باشد تاثیر منفی بیشتری داشته باشد.

 کدام یک از روش‌های لینک سازی خارجی رایج‌تر هستند؟
هرچه کیفیت محتوای شما بهتر باشد به عنوان یکی از مهم‌ترین دلایل برای دریافت لینک از سایت‌های دیگر محسوب می‌شود. ما یکسری از روش‌های خرید بک لینک موثر مناسب برای لینک سازی را به شما معرفی می‌کنیم مهم‌ترین روش‌ها عبارتند از:

خرید بک لینک به صورت متنی
افزایش فعالیت در شبکه‌های اجتماعی
کامنت گذاری خرید بک لینک موثر در سایت‌های مرتبط با سایت خود
خرید رپورتاژ آگهی
ساخت پروفایل در سایت‌های معتبر و مشهور
گوگل چگونه به تعیین ارزش بک لینک‌ها می‌پردازد؟
جالب است بدانید از نظر گوگل بک لینک‌هایی که از سایت‌های گوناگون برای سایت شما ایجاد می‌شوند ارزش و اعتبار یکسانی ندارند. گوگل همیشه فاکتورهای متفاوتی را برای تعیین ارزش یک بک لینک لحاظ می‌کند خرید بک لینک موثر که مهم‌ترین این عوامل عبارتند از:

 Page Authority یا اعتبار صفحه
اعتبار صفحه به اعتبار دامنه بسیار شباهت دارد. ولی لازم است بدانید که برای یک صفحه خاص از آن دامنه محسوب می‌شود. آیا می‌دانید میزان اعتبار صفحه چگونه تعیین می‌شود؟ میزان اعتبار صفحه معمولا طبق لینک سازی داخلی سایت به آن صفحه و بک لینک‌هایی که مستقیما برای خرید بک لینک موثر همان صفحه ایجاد می‌شود مشخص می‌گردد. در نتیجه صفحاتی که از لینک سازی داخلی خوب بهره‌مند باشند معمولا دارای اعتبار بالایی نیز خواهند بود. جالب است بدانید صفحاتی که در منوی اصلی سایت وجود دارند معمولا جز معتبرترین صفحات آن دامنه هستند.

برای آنکه Page Authority و Domain Authority را بسنجید ابزارهای مختلفی وجود دارند. یکی از بهترین ابزارها Serpchecker است. این ابزار توسط سایت mangools.com معرفی شد. خرید بک لینک موثر Link Explorer نیز یک ابزار قدرتمند است و سایت moz.com آن را معرفی کرده است. برای سنجش اعتبار صفحه یا دامنه ی یک سایت، می‌توانید اکستنشن Mozbar را روی مرورگر گوگل کروم خود نصب کنید.

 میزان لینک‌های خروجی
خرید بک لینک موثر اگر دامنه‌ای به شما لینک می‌دهد این احتمال وجود دارد که به سایت‌های دیگر نیز لینک داده باشد. هر چه میزان سایت هایی که در یک صفحه یا در کل یک دامنه لینک شده باشند افزایش یابد ارزش و اعتباری که نصیب هریک از آن‌ها می‌شود کاهش می‌یابد.

برخی از سایت‌ها به فروش رپورتاژ آگهی یا بک لینک مشغول هستند و به کسب درآمد می‌پردازند. این سایت‌ها معمولا علاوه بر سایت شما به سایت‌های سایر مشتریانشان لینک داده‌اند و خرید بک لینک موثر با این کار باعث کاهش اعتبار و ارزش این نوع لینک سازی می‌شوند.


برچسب: خرید بک لینک، هزینه بک لینک، خرید بک لینک ارزان، خرید بک لینک موثر، خرید بک لینک دائمی، خرید بک لینک ارزان، خرید بک لینک قوی، تاثیر بک لینک در گوگل، بک لینک فارسی، خرید لینک، قیمت بک لینک دائمی،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۱۲:۰۸ توسط:پرنده بهار موضوع: نظرات (0)