دوره های آموزش سئو
دوره های آموزش سئو

از کجا بک لینک خوب بخریم؟

ساخت بک لینک (لینک بیلدینگ) از گذشته تا اکنون جزء خرید بک لینک مهمترین کارهای سئو کاران بوده و هنوز هم هست. سئو کاران برای بهتر شدن سئو سایت به ساخت بک لینک مشغول هستند.

خرید بک لینک صنایع و کسب و کارهایی که از سابقۀ بیشتری بهره‌مند هستند و رقابتی‌تر محسوب می‌شوند معمولاً بیشتر از سایر کسب و کارها به ساخت بک لینک‌های بیشتر و قوی‌تر نیاز دارند.

 بک لینک چیست

ساخت بک لینک نیازمند توجه به برخی از عوامل همچون موارد زیر است:

از سایتی مرجع و پر بازدید لینک بگیرید
توجه کنید موضوع سایتی که در آن بک لینک می سازید مرتبط با موضوع سایت شما باشد.
اگر سایتی که در آن بک لینک می سازید با موضوع خرید بک لینک سایت شما مرتبط نیست، باید از روش رپورتاژ آگهی در آن سایت برای ساخت بک لینک استفاده کنید.
چرا بک لینک ها مهم هستند؟
بک لینک ها اساساً رأی سایر وب سایت ها است. هر یک از این آرا به موتورهای جستجو می گوید: “این محتوا با ارزش ، معتبر و مفید است”.

بنابراین هرچه بیشتر از این “رأی” های شما برخوردار باشید ، سایت شما در Google و سایر موتورهای جستجو رتبه بیشتری خواهد داشت. استفاده از بک لینک در الگوریتم خرید بک لینک موتور جستجو چیز جدیدی نیست. در حقیقت ، بک لینک ها پایه و اساس الگوریتم اصلی رتبه بندی Google را تشکیل می دهند.

 

اهمیت بک لینک

اگر بخواهیم لینک و بک لینک را به ساده‌ترین زبان بیان کنیم باید بگوییم هر متن خرید بک لینک یا تصویری که شما را با یک کلیک بر روی آن به صفحه دیگری منتقل کند لینک نام گذاری می‌شود. اگر یک سایت یا دامنه اینترنتی دیگر به یکی از صفحات شما لینک دهد به آن بک لینک گفته می‌شود.

یکی از ارکان اصلی دنیای وب، لینک‌ها هستند. توسط لینک‌ها شما می‌توانید از صفحه‌ای به صفحه دیگر و یا از سایتی به سایت دیگر بروید. هدف از خرید بک لینک ساخت بک لینک یا لینک سازی این است که شما برخی از افراد و مخاطبان را از سایتی دیگر به سایت خود دعوت کنید.

خرید بک لینک شما می‌توانید در این دعوت دو عایدی را نصیب خود کنید. ابتدا آنکه بازدید از سایت خود را بیشتر کنید و در نتیجه بیشتر دیده شوید و دوم اینکه با بالا رفتن ترافیک سایت شرایطی را برای بهتر شدن جایگاه خود در میان موتورهای جستجو ایجاد نمایید.

 

فاکتورهای رتبه بندی گوگل

در شکل بالا مهمترین عوامل بهبود سئو سایت برگرفته شده از بررسی هزاران وبسایت خرید بک لینک توسط سایت Moz نشان داده شده است.

سفارش بهبود سئو سایت

ساخت بک لینک چیست؟
ساخت بک لینک در حقیقت ایجاد لینکی از خارج از وبسایت به وبسایتی دیگر است. لازم است بدانید که ساخت بک لینک با دو حالت متفاوت یعنی فالو خرید بک لینک و نوفالو انجام می شود. لینک‌های فالو لینک‌هایی هستند که توسط ربات‌های موتورهای جستجو شناسایی و ردیابی و ثبت می‌شوند. لینک‌های نوفالو نیز لینک‌هایی هستند که ربات‌ها به آن‌ها توجه خاصی نمی‌کنند.

ساخت بک لینک فرآیندی طولانی و کمی دشوار است. ولی سختی انجام این کار ارزشمند است و تاثیر آن به حدی است که نمی‌توان آن را نادید گرفت. بررسی بک لینک‌هایی که در یک خرید بک لینک صفحه وجود دارند یکی از مسیرهای اصلی گوگل برای یافتن و ایندکس کردن صفحات جدید در اینترنت به شمار می‌رود. دقت داشته باشید که کیفیت و تعداد بک لینک‌ها بر رتبه بندی نتایج گوگل تاثیر مستقیمی دارد.

ساخت بک لینکهمانطور که بیان شد امروزه بک لینک سازی کاری دشواری است. شما باید از ابزارهای خرید بک لینک صحیح استفاده کنید و مهارت خود را افزایش دهید تا بتوانید از جمله افرادی باشید که از پتانسیل بک لینک سازی بهره مند شوید.

لازم است بدانید که هیچ روش ساده‌ای برای ساخت بک لینک وجود ندارد. همانطور که خرید بک لینک می‌دانید ساخت هر گونه بک لینک برای وب سایت‌ها منطقی نیست و باید به شکل اصولی و طبق قوانین جلو رفت.

خرید بک لینک چنانچه عملیات بک لینک سازی طبق اصول درست و مقررات تعیین شده انجام شود رتبه وب سایت در موتورهای جستجو بالا می‌رود و سایت شما جایگاه خوبی پیدا می‌کند اما اگر از قوانین موجود پیروی نشود صدمات جبران ناپذیری برای رنکینگ وب سایت شما به وجود می‌آید.

ربات گوگل صفحه را مورد بررسی قرار می‌دهد و بر اساس لینک‌هایی که در صفحه وجود دارد به ارزش و اعتبار صفحات لینک شده پی می‌برد. پس هرچقدر خرید بک لینک سایت‌های بهتر و معتبرتر و بیشتری به صفحات شما لینک داده باشند، این شانس برای شما وجود دارد تا در نتایج گوگل جایگاه بهتری کسب کنید.

 

آیا تفاوت بک لینک فالو و نوفالو را می‌دانید؟
لینک‌ها را به روش دیگری نیز دسته بندی می‌کنند. به طور کلی هر لینک به صورت پیش فرض Dofollow است. فقط زمانیکه در کد HTML آن از خرید بک لینک ویژگی Nofollow استفاده شده باشد به حالت نوفالو در می‌آید. در حالت نوفالو ربات گوگل اعتبار خاصی به صفحه هدف منتقل نمی‌کند.

انواع بک لینک

در سال ۱۹۹۰ مفهوم پیج رنک توسط شرکت گوگل بیان شد. خرید بک لینک جالب است بدانید که در آن زمان تعداد بک لینک‌های یک وبسایت تاثیر بسیار زیاد و مستقیمی بر رتبه بندی گوگل داشت.

در نتیجه خرید بک لینک مدیران وب سایت‌ها و سئوکاران حرفه‌ای از تکنیک‌هایی مثل تبادل لینک یا خرید بک لینک استفاده کردند و سعی در بهبود جایگاه خود در نتایج جستجو داشتند.

هرچه معاملات بک لینک افزایش یافت شرکت گوگل نیز الگوریتم‌های خود را آپدیت کرد و الگوریتم پنگوئن را به کار گرفت. الگوریتم پنگوئن برای شناسایی و جریمه سایت‌هایی که از روش‌های خرید بک لینک برای لینک سازی استفاده می‌کردند به کار گرفته شد. همچنین تصمیم گرفته شد تا پیج رنک به کلی حذف شود بدین ترتیب وابستگی رتبه بندی نتایج به لینک سازی تا حد امکان کاهش یافت.

مطلب پیشنهادی و مرتبط: الگوریتم های گوگل

 

تاثیرگذاری بک لینک نوفالو بر سئو
طبق نظر شرکت گوگل بک لینک نوفالو ارزش و اعتباری به سایت شما منتقل نمی‌کند. اما نکته مهم آن است که تعادل مناسبی میان تعداد لینک‌های خرید بک لینک فالو و نوفالو رعایت شود. همانطور که می‌دانید لینک سازی خارجی سایت یکی از عوامل مهم الگوریتم پنگوئن برای تشخیص طبیعی بودن است. پس می‌توان نتیجه گرفت وجود لینک‌های نوفالو احتمال جریمه شدن سایت را توسط گوگل به شدت کاهش می‌دهد.

 

متن لینک شده یا Anchor Text چیست؟
معنی متن لینک شده این است که لینک مورد نظر بر روی عبارتی قرار داده شود. خرید بک لینک اگر به خاطر بیاورید در گذشته این عبارت (برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید) را در بسیاری از سایت‌ها می‌دیدیم زیرا لینک را بر روی کلمه اینجا قرار می‌دادند. پس به عبارتی کلمه (اینجا) متن لینک شده یا همان Anchor Text به حساب می‌آید.

* مثلا عبارت رو خرید بک لینک به رو که به صورت یک کلمه ی کلیک خور هست، یک آنچرتکست (Anchor Text) محسوب می‌شود: سفارش بک لینک

به عنوان مثال اگر سایت شما در زمینه فروش کتاب و یا.. است و به عبارت (کتاب) لینک خرید بک لینک شده باشد و کاربر در گوگل کلمه کتاب را جستجو کند شما جایگاه بهتری کسب خواهید کرد.

جالب است بدانید که بعد از توجه گوگل به Anchor Text بسیاری از مدیران وب سایت‌ها تمام بک لینک‌های خود را بدین گونه ایجاد کردند. سپس خرید بک لینک الگوریتم‌های گوگل بروزرسانی شد و استفاده غیرطبیعی از Anchor Text توسط مدیران وب‌سایت‌ها به راهی برای شناسایی سایت‌های اسپم و جریمه آن‌ها توسط شرکت گوگل تبدیل شد.

 

تعریف آنچرتکست

برای خرید بک لینک اینکه متن‌های لینک شده به سایت شما از حالت طبیعی خارج نشود و ترکیباتی طبیعی در حالت‌های رایج در فضای اینترنت داشته باشند، رعایت برخی اصول مهم ضروری است. این اصول عبارتند از:

استفاده از کلمه یا عبارت هدف مناسب برای سئو
استفاده از نام برند شما
استفاده ترکیبی از نام برند و کلمه هدف
استفاده از عبارات عمومی مانند (صفحه) یا (منبع)
بهره‌گیری از عبارات طولانی و راهنمایی کننده برای خرید بک لینک کاربر مثل (برای مطالعه مقاله اینجا کلیک کنید)
سعی کنید تا حد ممکن توازن لازم را میان این نوع لینک سازی‌ها برای سایت خود رعایت کنید زیرا شرکت گوگل رفتارهای غیرطبیعی شما را که فقط برای کسب بک لینک است به سرعت شناسایی می‌کند. خرید بک لینک از استراتژی‌های لینک سازی که هدفمند و منظم هستند به طور صحیح بهره‌برداری کنید زیرا ممکن است به جای آنکه برای شما تاثیر مثبت داشته باشد تاثیر منفی بیشتری داشته باشد.

 

کدام یک از روش‌های لینک سازی خارجی رایج‌تر هستند؟
هرچه کیفیت خرید بک لینک محتوای شما بهتر باشد به عنوان یکی از مهم‌ترین دلایل برای دریافت لینک از سایت‌های دیگر محسوب می‌شود. ما یکسری از روش‌های مناسب برای لینک سازی را به شما معرفی می‌کنیم مهم‌ترین روش‌ها عبارتند از:

خرید بک لینک به صورت متنی
افزایش فعالیت در شبکه‌های اجتماعی
کامنت گذاری در سایت‌های مرتبط با سایت خود
خرید رپورتاژ آگهی
ساخت پروفایل در سایت‌های معتبر و مشهور
گوگل چگونه به تعیین ارزش بک لینک‌ها می‌پردازد؟
جالب است بدانید از نظر گوگل بک لینک‌هایی که خرید بک لینک از سایت‌های گوناگون برای سایت شما ایجاد می‌شوند ارزش و اعتبار یکسانی ندارند. گوگل همیشه فاکتورهای متفاوتی را برای تعیین ارزش یک بک لینک لحاظ می‌کند که مهم‌ترین این عوامل عبارتند از:

 

Page Authority یا اعتبار صفحه
اعتبار صفحه به اعتبار دامنه بسیار شباهت دارد. ولی لازم است بدانید که برای یک صفحه خاص از آن دامنه محسوب می‌شود. خرید بک لینک آیا می‌دانید میزان اعتبار صفحه چگونه تعیین می‌شود؟

میزان اعتبار صفحه معمولا طبق لینک سازی داخلی سایت به خرید بک لینک آن صفحه و بک لینک‌هایی که مستقیما برای همان صفحه ایجاد می‌شود مشخص می‌گردد.

در نتیجه صفحاتی که از لینک سازی داخلی خوب بهره‌مند باشند معمولا دارای اعتبار بالایی نیز خواهند بود. جالب است بدانید صفحاتی که در منوی اصلی سایت وجود دارند معمولا جز معتبرترین صفحات خرید بک لینک آن دامنه هستند.

برای آنکه Page Authority و Domain Authority را بسنجید ابزارهای مختلفی وجود دارند. یکی از بهترین ابزارها Serpchecker است. این ابزار توسط سایت mangools.com معرفی شد. Link Explorer نیز یک ابزار قدرتمند است و سایت moz.com آن را معرفی کرده است. برای سنجش اعتبار خرید بک لینک صفحه یا دامنه ی یک سایت، می‌توانید اکستنشن Mozbar را روی مرورگر گوگل کروم خود نصب کنید.

 

میزان لینک‌های خروجی
اگر دامنه‌ای به شما لینک می‌دهد این احتمال وجود دارد که به سایت‌های دیگر نیز لینک داده باشد. خرید بک لینک هر چه میزان سایت هایی که در یک صفحه یا در کل یک دامنه لینک شده باشند افزایش یابد ارزش و اعتباری که نصیب هریک از آن‌ها می‌شود کاهش می‌یابد.

برخی از سایت‌ها به فروش رپورتاژ آگهی یا بک لینک مشغول هستند و به کسب درآمد می‌پردازند. این سایت‌ها معمولا علاوه بر سایت شما به سایت‌های خرید بک لینک سایر مشتریانشان لینک داده‌اند و با این کار باعث کاهش اعتبار و ارزش این نوع لینک سازی می‌شوند.

 لینک های خروجی

Domain Authority یا اعتبار دامنه
عوامل گوناگونی برای تعیین اعتبار دامنه شما خرید بک لینک در نظر گرفته می‌شود که از میان آن‌ها می‌توان به تعداد بک لینک‌های دریافتی، عمر دامنه، نوع دامنه، فعالیت در خرید بک لینک شبکه‌های اجتماعی، تعداد لینک‌های خروجی و … اشاره کرد.

https://www.janblaghy.top/%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d9%82%d8%af%d8%b1%d8%aa%d9%85%d9%86%d8%af-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%a8%da%a9-%d9%84%db%8c%d9%86%da%a9-%d8%af%d8%a7%d8%a6%d9%85%db%8c-%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%da%a9%db%8c%d9%81/

 

http://sajadrazavi.asrblog.ir/post/22

 


برچسب: ،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۴۰۰ساعت: ۱۱:۳۰:۲۲ توسط:پرنده بهار موضوع: نظرات (0)