دوره های آموزش سئو
دوره های آموزش سئو

از کجا مودم بخریم؟

مودم: مودم چیست؟ انواع راهنمای خرید مودم ها
 

 
Modem مخفف Modulator - De-modulator است. مودم برای خرید مودم انتقال داده ها از یک مورد استفاده کامپیوتر شبکه به شبکه دیگر کامپیوتر های شبکه از طریق خطوط تلفن. شبکه رایانه ای در حالت دیجیتال کار می کند ، در حالی که از فناوری آنالوگ برای انتقال ماساژ از طریق خطوط تلفن استفاده می شود.

زیر و بم کننده تبدیل اطلاعات از حالت دیجیتال به حالت آنالوگ در پایان انتقال و تبدیل د-مدولاتور از همان آنالوگ به دیجیتال در دریافت پایان . فرآیند تبدیل سیگنال های آنالوگ یک شبکه رایانه ای به سیگنال های دیجیتال شبکه رایانه ای دیگر ، بنابراین پردازش آنها توسط رایانه دریافت کننده ، دیجیتالی شدن است.

وقتی از تسهیلات آنالوگ برای برقراری ارتباط از کجا مودم بخریم؟ بین دو دستگاه دیجیتال به نام از کجا مودم بخریم؟ Data Terminal Equipment (DTE) استفاده می شود ، در هر انتها از مودم استفاده می شود. DTE می تواند یک ترمینال یا رایانه باشد.

 

مودم در انتهای انتقال سیگنال دیجیتال تولید شده توسط DTE را با تعدیل یک حامل به سیگنال آنالوگ تبدیل می کند. این مودم در انتهای گیرنده از مدل حامل تخریب می کند و سیگنال دیجیتالی تخریب شده را به DTE تحویل می دهد.

 

واسطه انتقال بین دو مودم می تواند مدار اختصاصی یا مدار تلفن سوئیچ شده باشد. از کجا مودم بخریم؟ در صورت استفاده از مدار تلفن سوئیچ شده ، مودم ها به مراکز تلفن محلی متصل می شوند. هر زمان که نیاز به انتقال داده باشد ، ارتباط بین مودم ها از طریق مراکز تلفن برقرار می شود.

 
ما در این مقاله به عناوین زیر خواهیم پرداخت:
آماده ارسال
انواع مودم ها
مودم های نیمه دوبلکس و دوبلکس کامل
دوبلکس کامل
مودم های ناهمزمان و همزمان
تکنیک های مدولاسیون مورد استفاده برای مودم:
آماده ارسال
برای شروع با Data Terminal Equipment یا DTE (معروف به کامپیوتر) یک سیگنال Ready To Send یا RTS به تجهیزات ارتباطات داده یا DCE (معروف به مودم) می فرستد. این حالت بعضاً به عنوان تماس بیدار شونده شناخته می شود و منجر به ارسال مودم سیگنال Data Carrier Detect یا DCD به مودم گیرنده می شود. سپس یک سری سیگنالها منتقل می شود از کجا مودم بخریم؟ تا اینکه کانال ارتباطی برقرار شود. این فرآیند به عنوان دست دادن شناخته می شود و به شما کمک می کند تا به این دلیل توضیح دهید که چرا اکنون حتی برخی از شرکت ها مانند CompuServe از نماد دو دست استفاده می کنند تا به معنای آنلاین بودن باشند. مطمئناً بعد از آن فقط کافی است مودم دوم یک سیگنال Data Set Ready یا DSR را به رایانه خود ارسال کند و منتظر پاسخ Data Terminal Ready یا DTR باشد. هنگامی که این اتفاق می افتد ، اولین مودم یک سیگنال Clear To Send یا CTS را به کامپیوتر ارسال می کند که کل فرآیند را خاموش کرده و داده ها می توانند منتقل شوند. این به همان سادگی است.

متناوباً ، برای هرکسی که کل گیج می کند اینترنت صنعت TLA را به معنی سه حرف مخفف ، نمودار زیر باید به شما کمک کند.

 

 فقط گیج کننده به نظر می رسد. نگاهی دوباره بیندازید و همه چیز از کجا مودم بخریم؟ به زودی آشکار خواهد شد.

به طور کامل ، این سیگنال ها از طریق پین های مختلف در پلاگین ارسال می شوند ، به همین دلیل کتاب های راهنمای مربوط به همه مودم ها و چاپگرها نمودار پینی را در جایی از بخش عیب یابی دارند. آنها همچنین پس از ملاقات رهبران صنعت برای توافق استانداردهای طیف وسیعی از تجهیزات جانبی ، استاندارد می شوند. استاندارد توصیه شده برای کابل شماره 232 بود که توضیح می دهد یک اصطلاح فنی که احتمالاً همه در مورد آن شنیده اند: RS 232.

 
البته ، این هنوز این سوال را ایجاد می کند که دقیقاً چگونه داده ها از یک رایانه به رایانه دیگر منتقل می شوند. مسئله ای که بیشتر از آنکه اولین بار به نظر می رسد به دلیل آنالوگ بودن خطوط تلفن در حالی که کامپیوترها دیجیتال است ، مشکل ساز است. به زبان ساده این بدان معنی است که سیگنال تلفنی دائماً در حال تغییر است. برای درک این موضوع ، فقط به فکر ایجاد یک موج سینوسی از کجا مودم بخریم؟ در اسیلوسکوپ باشید. سیگنال ممکن است ثابت باشد ، اما در یک سری منحنی های صاف دائماً از مثبت به منفی تغییر می کند و دوباره برمی گردد. از طرف دیگر ، رایانه ها فقط می توانند درک کنند اطلاعات را زمانی که به عنوان رشته ای از ارقام باینری ارائه شود بنابراین ایده این است که خروجی دیجیتال را روی سیگنال آنالوگ نگاشت کنید.

بدون ورود به جزئیات فنی ، این کار با قرار دادن فرکانسهای مختلف بر روی سیگنال آنالوگ (که سپس به عنوان موج حامل شناخته می شود) انجام می شود. فرکانسهای مختلف می توانند گروههای مختلفی از ارقام باینری را در فرآیندی نشان دهند که هنگام انتقال به عنوان مدولاسیون و هنگام رمزگشایی در انتهای دریافت ، مدولاسیون شناخته می شود. ارتباط دو طرفه طبیعتاً با داشتن یک دستگاه واحد که قادر به مدولاسیون و تغییر شکل است ، حاصل می شود که واحد نام خود را از آن می گیرد: مودم.

از این امر آشکار می شود که هرچه فرکانس های بیشتری بر روی موج حامل سوار شوند ، داده های سریعتر قابل انتقال هستند. متناوباً ، برای داشتن دیدگاه متفاوت ، هرچه اطلاعات بیشتری منتقل شود بنابراین فرکانسهای بیشتری مورد نیاز است.

متأسفانه فقط می توان تعداد محدودی از فرکانس ها را همزمان ارسال کرد ، که به آن پهنای باند می گویند ، که به این معنی است که ارتباطات با افزایش پیوسته اندازه سیگنال ها بیشتر طول می کشد. اکنون که تصاویر ، توالی از کجا مودم بخریم؟ های صوتی و حتی ویدئویی از طریق اینترنت به طور منظم منتقل می شوند و از آنجا که اینها همه خواستار پرونده های گسترده اطلاعات هستند ، احتمالاً مدت زمان پهنای باند موجود مشکل ساز خواهد شد.

سرانجام ، هنگامی که کل فرآیند به ارسال ارقام باینری یا بیت از طریق یک خط تلفن منتهی می شود ، سرعت سیستم به صورت بیت در ثانیه یا BPS بیان می شود که رقمی است که توسط تمام تولیدکنندگان مودم نقل شده است.

متأسفانه وقتی صحبت از ارتباطات داده می شود ، چیزهای فراتر از سرعت ارسال بیت در خط تلفن وجود دارد. همچنین این مسئله که این بیت ها به چه معناست و چگونه می توان آنها را به چیزی قابل فهم در انتهای کار مونتاژ کرد ، وجود دارد. در اینجا باید به طیف وسیعی از مسائل پرداخته شود و بنابراین بهتر است به طور خلاصه به اولین مورد که پروتکل های انتقال هستند ، نگاهی بیندازیم.

انواع مودم ها
• مودم ها انواع مختلفی دارند و می توان آنها را از چند از کجا مودم بخریم؟ جهت طبقه بندی کرد.

• دسته بندی معمولاً براساس ویژگیهای اساسی مودم زیر انجام می شود:

1. ظرفیت جهت دار: مودم نیمه دوبلکس و مودم کامل دوبلکس.

 
2. اتصال به خط: مودم 2 سیم و مودم 4 سیم.

3. حالت انتقال: مودم ناهمزمان و مودم همزمان.

مودم های نیمه دوبلکس و دوبلکس کامل
نیم دوبلکس  
1. یک مودم دو طرفه اجازه از کجا مودم بخریم؟ انتقال همزمان در یک جهت را می دهد.

2. اگر حامل توسط مودم روی خط شناسایی شود ، من نشانه ای از حامل ورودی را از طریق سیگنال کنترل رابط دیجیتال آن به DTE می دهم.

3. تا زمانی که آنها شتر دریافت می شوند. مودم اجازه انتقال داده را به DTE نمی دهد.


برچسب: ،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ساعت: ۰۱:۵۱:۲۴ توسط:پرنده بهار موضوع: نظرات (0)